Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

18.
května 2018

film pro pořad ČT1 gejzír

Už vloni na podzim mě oslovila Veronika Kabátová poté, co viděla moje vystoupení na Pecha Kucha Night ČB v únoru. Chtěla se mnou natočit krátký film o přípravě na závody v sezóně 2018 – na Glocknermana a na Irsko. Domluvili jsme se, že film natočíme, ale na podzim už k tomu nebyly vhodné podmínky. Po úrazu páteře v únoru jsem už takovou možnost úplně vypustil a bylo mně to docela líto. Měl jsem jiné starosti. Nedokázal jsem si to vůbec představit a zároveň jsem nechtěl Veroniku a kameramana Pavla zklamat. Dostali souhlas k točení, peníze a našli si čas a já jim to celé zhatím. Během pár dnů, kdy se v dubnu začal prudce měnit můj zdravotní stav, jsem Veronice poslal dva maily – ten omluvný a následoval ten optimistický o tom, že to přeci jenom zkusíme. A vyšlo to! Ale scénář filmu je hodně jiný. Tak se nechám překvapit, do jaké podoby a jak Verča a Pavel film nakonec sestříhají. Moc vám oběma děkuji, byl to nezapomenutelný zážitek! Fotky z natáčení najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:12:49
Jiří Hledík
21.
dubna 2018

Po 16 týdnech znovu na KOLE

Moje cesta k uzdravení mě nakonec ke kolu zase dovedla. V nic takového jsem tak brzy nedoufal. Nejdříve to byl jen pokus si sednout na trenažer a otočit nohama. A šlo to bez nějaké bolesti! A tak jsem druhý den pokračoval na bajku venku. Byla z toho krátká vyjížďka v doprovodu Jindřišky a neskrývaná radost, že to jde. A po ni následovaly další, ale ty se ještě zdaleka nějakému lehkému tréninku ani nepřibližují. Jsem rád, když mi to alespoň jednou nebo dvakrát za týden vyjde. Ohlasy doktorů se na to velmi různí. Taky si uvědomuji, že moc pomáhá PRT do páteře, ale já to dávám všechno na citovku a přitom na sobě pozoruji ty změny. Nebylo jednoduché vypnout ego a nezávodit a nechat se předjíždět místními závoďáky. Teď je pro mne mnohem více držet se zpět protože „méně, pomalu a jistě“ je pro mne teď nejvíc. Fotky z cyklovýletů najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:04:45
Jiří Hledík
15.
dubna 2018

cesta k uzdravení

Zvolil jsem si tu neinvazivní. Od první chvíle mě o tom přesvědčila fyzioterapeutka Mgr. Havránková a moje víra v metodu SPS spirální stabilizace páteře a cvičené SM systému funkční stabilizace a mobilizace páteře od MUDr. Richarda Smíška. Ale bez PRT do páteře pod CT a bez zahájení pravidelného každodenního cvičení to ale nešlo a nepůjde. Moc mně pomáhá i používání autrakčního lehátka, které diskům plotének po celodenní námaze velmi ulehčuje. Morální vzpruhou mně jsou i knihy od autorů Clemens Kuby „Na cestě do sousední dimenze“ a Pavel Kolář „Labyrint pohybu“, jež mně otevírají oči nad tím, co jsem při svém psychickém a fyzickém nasazení v práci a na kole roky zanedbával – regeneraci a úskalí a taje psychosomatiky. Právě této problematice se teď brzy hodlám intenzivně věnovat. Pro ty, které teprve takový karambol v jejich životě teprve čeká, nechť je to inspirace, jak se mu úplně vyhnout resp. jak se z něj dostat. Zdaleka ale ještě není vyhráno… . Fotky najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:21:01
Jiří Hledík
07.
dubna 2018

temelínky - rozhovor

Rozhovor s Markem Svitákem v časopisu jihočeských jaderníků se hodně točil kolem vazeb mezi prací a ultracyklistikou. Je to moje dlouholeté téma a čím dál více si uvědomuji, v jak těžkých podmínkách se rodily moje cyklistické počiny na ultramaratonských tratích světové série a jak byly a jsou odlišné od těch, které mají ke sportu profesionálové. Díky Marku!

>...více

18. 05. 2018, 20:47:18
Jiří Hledík
26.
března 2018

Jak žiju, tak stůňu!

Aneb tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. To se taky stalo. Rovnice mého každodenního žití po dobu posledního půlroku: sedím za počítačem X sedím v autě X sedíme na kole X není čas na regeneraci = 16 mm velký cirkulační výhřez ploténky L4/L5 obratlů páteře, který mě totálně ochromil. Start 18.2.18 ráno, jedno shýbnutí a vypnuto! DG = lumbago + ischias do pravé nohy. Nesnesitelné ústřely bolesti až do chodidla, berle, 15 infuzí (každá po 2 hodinách), medikace silnými kortikoidy, rentgen, magnetická rezonance a první intervence fyzioterapeutů. Vyšetření na neurologii, ortopedii a od fyzioterapeuta SM systémů. Za 1,5 měsíce jsem se snad odlepil ode dna, abych se teď ocitnul na křižovatce – operace páteře na L4/L5 & několik měsíců rehabilitace a pokus o zbavení se bolestí, výhřezu a obnovu spirální stabilizace páteře, bez které už žádný aktivní sport nebude pro mne možný natož cyklistika a znovu závodění ve světové ultramaratonské sérii. Naše plány na 2018 tímto končí a letos to bude jenom každodenní boj o návrat do normálu a dál se teprve uvidí. Moc děkuji Jindřišce, doktorovi Pavlovi Kočvarovi, vyšetřujícím neurologům a sestrám na infuzním v ČB, fyzioterapeutům Lubošovi a Marcele, horolezeckým parťákům Jakubovi a Kristině, CUťákům Vláďovi, Honzovi, Michalovi a Alče, triatletovi Jirkovi Kalovi, Dandovi Polmanovi, Michalovi Klimešovi a všem, kteří se mně ozvali i těm úplně neznámým, kteří zcela nečekaně nabídli nezištnoui pomoca také triatletovi Jirkovi Kalovi a rodící se ultramaratonské hvězdě ČR Dandovi Polmanovi a triatletovi Jirkovi Kalovi, Dandovi Polmanovi, Michalovi Klimešovi a všem, kteří se mně ozvali i těm úplně neznámým, kteří zcela nečekaně nabídli nezištnoui pomocvšem, kteří se mně ozvali. Konečně i těm úplně neznámým, kteří mně zcela nečekaně nabídnuli nezištnou pomoc. Fotky najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:35:53
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 1 / 64, celkem 317 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity