Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

21.
ledna 2017

jarda hrubý - český ernesto colnago

Konstruktéra kol Jardu Hrubého považuji za českého Ernesta Colnaga! Pro mne je Jarda člověk, který konstrukci rámů, stavbě kol a vývoji technologií tohoto oboru více než rozumí a kterého si osobně moc vážím. Z těch starších snese srovnání jen pan Kovařík (značka KOVAŘÍK), z těch současných pan Duchek (značka DURATEC). Jarda netouží po publicitě, popularitě ani slávě. Přesto byl za špičkovými modely PELLS a nyní Favoritu pomohl ukázat cestu, kam by měl jít. Obchodní značkou jeho rámů je „ROZZO“ http://rozzo.cz/ . Pro mě Jarda dělal všechny 3 závodní modely „silniček“, které se mnou jezdily v drsných podmínkách na závodech světové ultramaratonské série, pod značkou „RUBACUORI“. V klidu a pohodě ve svých dílnách vytváří vize toho, kam může „rámařina“ dále jít. Najdete tady CNC obráběcí stroj, TIG svářečku, stroje na obrábění kovů, formy na dělání a lepení trubek, spoustu nejrůznějších přípravků pro správné a přesné měření a sestavení geometrie kola. Má to zde velmi osobní kouzlo! Velkou radost mi udělal článek ve Forbesu, kde se najednou mezi celebritami objevil v sekci "Neviditelní" smějící se Jarda popisující svůj vztah k tomu, čemu doslova a do písmene propadnul. Jarda dělá kola dle přání klientů na základě jejich představ o geometrii, vlastnostech a designu. Stavbu rámových setů vždy spojuje s nějakým příběhem a zájmem klienta. Klienty si ale vybírá a ti, kteří nemají dost trpělivosti, nemají šanci. A když si počkáš, dočkáš se originálních Czech Hand Made zcela nevšedních produktů a splnění svých snů a očekávání. Jeho kola jezdí na několika kontinentech, jezdí na dráze, silnici a MTB tratích. Jezdí na nich i profesionální cyklisté doma i v zahraničí, olympionici, mistři Evropy i světa. Tou největší přidanou hodnotou jeho rámů je možnost jejich opravy po různých havárkách a pádech, které se s koly mohou stát. To je u jeho karbonových rámů dané zcela odlišnou konstrukcí od předražených rámů typu „monocoque“ jenž už při malých karambolech řeší jejich prodejci se zákazníky tak, že jim tvrdí, že takový rám je neopravitelný a … „kup si nový“. Tuto nespornou výhodu jsem zažil na vlastní kůži, když jsme vloni v dubnu v italském Silvi ještě před startem Race Across Itally zničili obě závodní silničky. Naprosto neopravitelná záležitost. Ale ne v případě rámů od Jardy Hrubého! A tak díky jeho šikovným rukám a zkušenostem se postupně podařilo opravit „Bělocha“ a resuscitovat „Stříbrňáka“ a vrátit je zase do hry! Náklady na opravy byly neporovnatelně nižší než si pořídit nové rámové sety. Jiné rámy už nechci. A protože se už blíží mých „60“ rodí se u Jardy v dílně překvapení – už brzy spatří jeho finální verze světlo světa a premiéru bude mít v Brně společně s promítáním filmů, fotek a povídání o ultramaratonech. Fotky z archivu najdete ZDE.

>...více

21. 01. 2017, 18:19:46
Jiří Hledík
01.
ledna 2017

PF 2017

>...více

14. 01. 2017, 15:55:30
Jiří Hledík
31.
prosince 2016

poslední cyklistický trénink ve 2016

… a protože tady na jihu je od pátku krásné počasí a trenažeru jsem si za posledních pár týdnů užil docela dost, sednul jsem na novou MG3 a za lehkého mrazíku jsem vyrazil na 4 hodiny na okruh pod Novohradské hory přes Třeboň na Jakuli a zpátky. Cesta byla jak v pohádce o Mrazíkovi. Testoval jsem si nový camelback a pochvaloval jsem si jízdní vlastnosti MG3, která si poradila s ledíčkem na lesních cestách. Tak věřím, že i vy, skalní silničáři či bajkeři, jste si to užili podle svých představ!

>...více

14. 01. 2017, 15:50:10
Jiří Hledík
11.
prosince 2016

výstup na stifterův památník a na plechý

Místo pravidelného sobotního tréninku jsem si s Jindřiškou udělal výlet na hřebeny Šumavy. No výlet, nakonec to bylo 23 kilometrů a výstup na jeden z nejhezčích hřebenů Šumavy. Počasí nám přálo, nikde nikdo. Zvolili jsme si nádhernou cestu z Nové Pece přes Plešné jezero a Stifterův památník. Touto cestou jsem naposledy šel před 24 lety (!) s Vojtou, když mu bylo 6 let. Tehdy jsem ty stoupáky vybíhal s malým Vojtíškem na zádech. Kdeže ty loňské sněhy jsou. Jindřiška nasadila a držela velmi svižné tempo a tak jsem doma po túře místo pozdně odpoledního trenažeru vytuhnul a byl z toho slušný gaučing. Snad to, že střídám kolo s horami, udělá radost Jakubovi a bude kvitovat, že přípravu na výstup na Matterhorn nezanedbávám a každý den si jej přípomínám ZDE.

>...více

14. 01. 2017, 15:44:18
Jiří Hledík
04.
listopadu 2016

ve dvou se to lépe táhne aneb je čas udělat rozhodnutí

Projednáno, rozhodnuto. Můj čas v divizi SOLO se opravdu přibližuje a tak je na čase říci, s kým chci v dalších letech vytvořit dvoučlenný tým a dál závodit. Je to Michal Klimeš – sporťák každým coulem, vynikající běžec, cyklista, který má k extrémním vytrvalostním tratím blizoučko. Je to skromný dříč, srdcař a nadšenec. S Michalem jsme se poprvé potkali v roce 2014 na akci „Na kole dětem“, později na té samé akci i v roce 2015 a potom ještě jednou, když jsme jeli začátkem srpna 2015 za Metlife „Handy bike 111“ Okolo Československa (tehdy Michal vytvořil nerozlučnou „dvojku“ s jednonohým Tomášem Korbičkou a všem nám šli příkladem svojí neskutečnou bojovností a nasazením). Už vloni jsem Michala lákal do tandemu v CUT, ale marně. Ale já se jen tak nevzdávám, a tak až na podruhé „slovo dalo slovo“. Můj původní plán na sezónu 2017 to zásadně nezmění – pojedu potřetí na MS do Grazu v divizi SOLO na trati „classic“, ale v rámci přípravy už plánujeme společné týdenní soustředění v Jeseníku, následně v Beskydech a potom by Michal jel s týmem jako můj doprovod na Glocknermanovi, aby si naživo zažil atmosféru ultramaratonu. Pokud vše dopadne dobře, tak bychom se měli v létě ještě objevit na nějaké 24 hodinovce a odjet společný závod. Každopádně první společný ultramaraton v týmové dvojici plánujeme hned Race Around Ireland 2018, kde na trati 2.180 km s převýšením 22.000 m budeme bojovat s irskými drsnými kluky a uděláme vše proto, aby to „cinklo“. Co potom? No přeci to, co se mi pořád honí hlavou… ! Jíra

>...více

14. 01. 2017, 15:19:57
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 1 / 60, celkem 296 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

ČEZ Tesnet ENPRO ZAT Swietelsky Bike store Tufo Atexsport

Mediální partneři:

Český rozhlas

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity