Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

10.
února 2018

"ultrák" - pěkný článek ve velo

Dan Polman, šéfredaktor časopisu Lidé&hory, skejťák, snowborďák, horolezec, spisovatel a táta rodiny, je ústřední postavou článku ve VELO v rubrice „LIDÉ-PRÁCE-OSUDY“. Chci si jej připomenout a to nejenom sobě. S Danem jsme se poprvé setkali v červnu 2007 na K24 v Újezdě u Brna. Tehdy jsme společně s Danem a Patrikem Bártíkem stáli na bedně a je nutno přiznat, že nás Dan tehdy „přejel“ jako by nic. Kde se vzal na ultramaratonské scéně ČR? Vše si můžete přečíst v článku ve fotogalerii ZDE. Přiznám se, že jsem netušil, kolik má „Danda“ rekordů! Ten ve 24 hodinovce jednotlivců má hodnotu 911,68 km! Takže o parník před námi všemi, co tenhle sport děláme roky. Čím mě Dan ale nejvíc zaujal je to, s čím vším dokáže kolo propojit. Právě spojení s horami je to, co máme společné. Danovy projekty kolo&hory mně jsou moc blízké, v tomhle myslíme stejně. Projekt „Knock the Glock“ je opravdovou výzvou bláznivého, ale krásného „duatlonu“ (na kole z Vídně pod Grossglockner a hřebenem Stüdlgrat na vrchol 3.798 m vysokého „Grosse“). K tomu mám opravdu velký respekt, ale zároveň je to pro mne inspirace (letos se chci hecnout k podobnému projektu a dát si jej k 61. narozkám). A tak označení sympaťáka Dana Pulmana „Nezastavitelný“ je zcela na místě. Ať se Ti, Dando, daří. Jíra

>...více

10. 02. 2018, 13:13:09
Jiří Hledík
01.
ledna 2018

kalendář a plakát 2018

Kalendář a plakát na rok 2018 Jakuba Cejpka (v pořadí již pátý) je na světě. Najde je v sekci Propagace zde:

>...více

10. 02. 2018, 12:27:38
Jiří Hledík
31.
prosince 2017
10. 02. 2018, 12:24:02
Jiří Hledík
16.
října 2017

9. soustředění CUT

Uplynulý víkend se uskutečnilo již 9. soustředění našeho týmu. Pro tento ročník jsme si vybrali Moravu a rozjeli se do Repech, kde jsme si užili pohostinnosti penzionu „Lada“. Již delší dobu jsem si přál zajet za Břéťou Usnulem a Ladou Kozlíkouvou, dvěma cyklistickým legendám silniční a dráhové cyklistiky, se kterými jsem se naposledy viděl před 10 lety u příležitosti mých 50. narozenin. Jet do Repech, projet si kus Drahanské vysočiny a alespoň chvilku pobýt s Ladou a Břéťou, to byla skvělá volba! Kromě Vojty jsme v pátek večer dorazili z různých koutů všichni – Alča z Brna, Michal z Ostravy a z jihu Čech různými cestami pak Jindřiška, Jakub, Vláďa, Honza, Mechoš a Jíra. V pátek večer nám Jakub promítnul nové video z letošního Glocknermana, ukázal nám návrh kalendáře a plakátu na rok 2018 a podívali jsme se na nádherný film z Nového Zélandu, kde Jakub s Kristinou a s Benem letos strávili několik týdnů. Následovala další videa z našich závodů včetně závodu okolo Irska z roku 2014. Právě toto video jakoby pootevřelo diskuzi o plánech na příští sezónu. V sobotu jsme všichni vyrazili napříč vysočinou přes Drahany do Plumlova a točili v Prostějově a vraceli se Repešským žlebem zpět. Po ultra horké sauně jsme začali s diskuzí o logistice závodu dvojic okolo Irska a postupně jsme se prokousávali řadou otázek i za asistence Vojty z dalekého Bonnu. Pro sezónu 2018 plánujeme dva závody – potvrdili jsme si náš 4. start na Glocknerman Classic a návrat do Irska na RAI tentokráte však ve dvojici s Michalem Klimešem. Glocknerman bude pro mne prvním startem v kategorii 60+ a zároveň asi i posledním 4. pokusem dovést titul z MS v závodě jednotlivců. Na Race around Ireland se po 4 letech chci vrátit, ale tentokráte plánuji jet ve dvojici s Michalem. I pro dvojici to je velká výzva zvlášť v případě, že se na tak náročné trati společně s týmem pokusíme zdolat příčky nejvyšší. Hledání odpovědí na spoustu otázek jak zvládnout logistiku tohoto závodu a projet trať 2.150 kilometrů dlouhou a zdolat 23.000 metrů převýšení non stop průměrem cca 25km/h je docela pěkný hlavolam. A právě to nám vyplnilo celý sobotní večer. V neděli jsme vyrazili na vyjížďku do Sloupu po krásných bajkových cestách přes Baldovec tam (5076) a Ostrý vrch (5075) zpátky. Celý víkend jsme měli krásné báboletní počasí, užili jsme si bajků, jeden druhého a v krásném prostředí penzionu Lada jsme pootevřeli sezónu 2018. Děkuji Ladě a Břeťovi za skvělý servis a příjemné povídání. Děkuji celému týmu za další zážitek. Fotky ze soustředění najdete v Galerii ZDE.

>...více

17. 10. 2017, 07:05:43
Jiří Hledík
10.
září 2017

feráty a lezení ve vysokých taurech

Počasí ve Švýcarsku nám letos definitivně zavřelo cestu na plánované čtyřtisícovky Dent Blanche a Matterhorn. Ale Jakub pro nás vymyslel moc pěkný náhradní program. Byl podstatně kratší, ale stál za to. Tím nejzajímavějším byl páteční výstup na „Královnu Vysokých Taur“ 3.360 metrů vysokou Hochalmspitze přes hřeben Detmolder Grat. Dlouhý nástup pod hřeben k ledovci Trippkees Gletcher z chaty Geisener Hütte (2215) nás zavedl do sedla Lassacher Winkelscharte a odtud krásnou ferátou 500 výškových metrů s obtížností „C“ až na vrchol. Sestupujeme „normálkou“ a k našemu překvapení opět přes feráty a z hřebenu pod grandiózní hlavou Steinerne Mannln k ledovci slaňujeme a pak suťovišti kolem ledovcových jezírek zpět. Celkem 11 hodin na túře večer zakončujeme tradičně vždy chutnajícími kvasničáky Weizen. Ve čtvrtek výstupu předcházela zastávka v Koschach a bláznivý výstup na moji nejtěžší ferátu v těsné blízkosti nádherného vodopádu. Ve Fallbach-Klettersteig s obtížností D/E vedoucí kolmou 240 metrů vysokou stěnou jsem se musel hned na začátek hodně kousnout, ale podařilo se. V sobotu ujíždíme horšícímu se počasí a cestou domů si to zopakujeme na trochu snazší cestě, ale podobně výživné – přelezli jsme 400 výškových metrů na Drachenwand-Klettesteig s obtížností C/D vedoucí hřebenem a stěnou Drachenstein (1.060 metrů). Co dodat? Matterhorn nám neuteče, zkusíme štěstí příští rok. Jako vždy byl i tento výpad s Jakubem do Alp báječný! Fotky z našeho lezení najdete v Galerii ZDE. Díky za Tvojí trpělivost, výběr cest a cenné rady, Kubo!

>...více

24. 09. 2017, 20:08:15
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 1 / 62, celkem 310 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity