Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

17.
června 2018

medailonek jirky hledíka na ČT1

Medailonek Jirky Hledíka na ČT1 je na světě - můžete jej zhlédnout ZDE. Je to ohlédnutí za 8 ultramaratonskými sezónami v souvislostech s mojí prací, týmem, rodinou i zdravotními problémy, které mě za tu dobu potkaly. Je to i vyjádření mojí víry v to, že i přes nepřízeň osudu budu dál závodit, že ještě nepatřím do starého železa. Děkuji Verče, Pavlovi, Jakubovi, Jindřišce, Vláďovi a Frantovi, že u toho mohli být se mnou, když se film natáčel. Děkuji celému našemu realizačnímu týmu, který mě na této cestě všechny ty roky provázel a podporoval.

>...více

17. 06. 2018, 14:09:34
Jiří Hledík
27.
května 2018

talk show radka nakládala "škrtněte si, prosím"

V kině jsem už přednášel, ale talk show jsem ještě nezažil. Radek chtěl ve svém pořadu s paralympionikem Jirkou Ježkem propojit svět cyklistiky i s druhým cyklistou a našel si mě. Byla to příjemná výzva vystoupit před publikem s Jirkou Ježkem, s opravdovou a úcty hodnou legendou naší cyklistiky. S Jirkou jsem se seznámil před více jak 10 lety na startovní čáře jednoho z ročníků maratonu „Okolo Vysokých Tater“. Tehdy to byl pro mne velký zážitek vidět jej, jak se rve o bednu se zdravými profesionály. Jirka přijel v doprovodu svojí ženy a zároveň jeho manažerky Soni. Spolu tvoří tým, který jen tak nenajdete. Když si Radek povídal s Jirkou, sledoval jsem to celé s velkým zaujetím ještě z hlediště. Měl jsem velké očekávání, ale jeho vystoupení ho naprosto ve všem předčilo. Neskutečně silné a zároveň vtipné a působivé příběhy ze života, které Jirka doplňoval výborným a autentickým přednesem, úsměvem, mimikou. Zkrátka profesionální vystoupení. Nebylo jednoduché se k nim přidat, ale škrtnul jsem, zapálil svíčku a už to jelo. A na konec nás skvělé publikum ocenilo „standing ovation“. Radku, děkuji Ti za pozvání a děkuji také Jirkovi a Soně za možnost se s nimi seznámit a alespoň na chvilku sdílet ty úžasný zážitky, které psal a píše Jirka Ježek svým životem v doprovodu svojí ženy (foto: Soňa Ježková). Fotky z talk show od Ed Lískovec najdete v Galerii ZDE.

>...více

09. 06. 2018, 16:20:05
Jiří Hledík
18.
května 2018

film pro pořad ČT1 gejzír

Už vloni na podzim mě oslovili z ČT poté, co zhlédli moje vystoupení na Pecha Kucha Night ČB v únoru. Domluvili jsme se, že natočí krátký film o mojí přípravě na závody v sezóně 2018 – na Glocknermana a na ultramaraton Okolo Irska. Na podzim už k tomu nebyly vhodné podmínky a přesunuli jsme to na letošek. Po úrazu páteře v únoru jsem už takovou možnost úplně vypustil a bylo mně to docela líto. Měl jsem jiné starosti. Sednout na kolo a jet na trénink jsem si nedokázal vůbec představit a zároveň jsem nechtěl tým ČT nechat na holičkách. Dostali již souhlas k točení a našli si čas a já jim to celé zhatím. Během pár dnů, kdy se v dubnu začal prudce měnit můj zdravotní stav, jsem poslal do ČT dva maily – ten omluvný a po týdnu následoval ten optimistický o tom, že to přeci jenom zkusíme. A vyšlo to! Ale scénář filmu je hodně jiný. A tak se nechám překvapit, do jaké podoby a jak film nakonec sestříhají a bude se vysílat. Moc děkuji všem, kdo se na filmu podíleli, byl to nezapomenutelný zážitek!

>...více

27. 05. 2018, 09:20:55
Jiří Hledík
21.
dubna 2018

Po 16 týdnech znovu na KOLE

Moje cesta k uzdravení mě nakonec ke kolu zase dovedla. V nic takového jsem tak brzy nedoufal. Nejdříve to byl jen pokus si sednout na trenažer a otočit nohama. A šlo to bez nějaké bolesti! A tak jsem druhý den pokračoval na bajku venku. Byla z toho krátká vyjížďka v doprovodu Jindřišky a neskrývaná radost, že to jde. A po ni následovaly další, ale ty se ještě zdaleka nějakému lehkému tréninku ani nepřibližují. Jsem rád, když mi to alespoň jednou nebo dvakrát za týden vyjde. Ohlasy doktorů se na to velmi různí. Taky si uvědomuji, že moc pomáhá PRT do páteře, ale já to dávám všechno na citovku a přitom na sobě pozoruji ty změny. Nebylo jednoduché vypnout ego a nezávodit a nechat se předjíždět místními závoďáky. Teď je pro mne mnohem více držet se zpět protože „méně, pomalu a jistě“ je pro mne teď nejvíc. Fotky z cyklovýletů najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:04:45
Jiří Hledík
15.
dubna 2018

cesta k uzdravení

Zvolil jsem si tu neinvazivní. Od první chvíle mě o tom přesvědčila fyzioterapeutka Mgr. Havránková a moje víra v metodu SPS spirální stabilizace páteře a cvičené SM systému funkční stabilizace a mobilizace páteře od MUDr. Richarda Smíška. Ale bez PRT do páteře pod CT a bez zahájení pravidelného každodenního cvičení to ale nešlo a nepůjde. Moc mně pomáhá i používání autrakčního lehátka, které diskům plotének po celodenní námaze velmi ulehčuje. Morální vzpruhou mně jsou i knihy od autorů Clemens Kuby „Na cestě do sousední dimenze“ a Pavel Kolář „Labyrint pohybu“, jež mně otevírají oči nad tím, co jsem při svém psychickém a fyzickém nasazení v práci a na kole roky zanedbával – regeneraci a úskalí a taje psychosomatiky. Právě této problematice se teď brzy hodlám intenzivně věnovat. Pro ty, které teprve takový karambol v jejich životě teprve čeká, nechť je to inspirace, jak se mu úplně vyhnout resp. jak se z něj dostat. Zdaleka ale ještě není vyhráno… . Fotky najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:21:01
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 1 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity