Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

13.
listopadu 2015

9. ultramaratonská sezóna - pokračujeme!

Je to tak. Na listopadovém soustředění jsem týmu potvrdil návrat na ultramaratonské tratě. Po více jako roce zcela jiného huntování těla než obvykle na kole (sezení u počítače, přejídání se vším na co jsem měl kdy chuť, …) končí období chátrání. Návrat to nebude jednoduchý. Poslední lékařská prohlídka potvrdila, kam až se moje fyzička a stav těla bohužel propadly. Bude to ze začátku bolet. Mám ale chuť zase jezdit a moje hlava říká, že je čas se vrátit k systematickému tréninku, zlepšit kondici. A pak se uvidí. A protože jasný motiv i nadšení pro tvrdý trénink nutně potřebuji, je tu nová vize na 3 roky dopředu a krátkodobé cíle na příští sezónu. Čekají na mě i obnovená jednání se sponzory a pokračování moji spolupráce s ASISTENCE o.p.s. v rámci charitativních akcí, bez kterých by mně už moje závodění nadávalo smysl. Ve vizi je v roce 2017 vrátit se na trať mistrovství světa GLOCKNERMAN classic a v 60 letech se napotřetí pokusit získat titul (zatím 2x druhý ve své kategorii…) a ještě tentýž rok podruhé startovat na Race Around Ireland, kam nás to všechny opravdu silně táhne zpátky. A výhled na příští rok? Určitě 2 ultramaratony v Evropě… :-)

>...více

13. 11. 2015, 18:35:31
Jiří Hledík
09.
listopadu 2015

soustředění CUT 2015

O víkendu se uskutečnilo v pořadí již 7. soustředění realizačního týmu. Tentokráte jsme zvolili Hartunkov v Novohradských horách, kde jsme našli skvělou základnu v kanadském srubu pod Kraví a Kuní horou. Z Dobré Vody a Budějovic přijel Jíra, Jindřiška, Vláďa, Honza, Mechoš a Štěpán, z Prahy přijel Zdenek. Štěpán se Zdenkem přijeli kolmo. Nechyběl ani náš týmový pes Još! Naopak chyběli nám další členové týmu, kteří nemohli přijet neb byli toho času na různých místech světa – Vojta (Kyjev), Jakub (Himaláje), Alča (Brno), Mirek (Kalifornie) a Anička (Barcelona). A tak jsme se alespoň mohli na tu dálku slyšet a částečně i vidět pomocí scypu. V pátek večer jsme „vyhodnotili“ uplynulou (ne)sezónu 2015. Jíra se zpovídal o tom, co se po roční závodní odmlce stalo s jeho fyzičkou, jak vypadá jeho aktuální zdravotní stav, jak je to s jeho pracovním vytížením v rámci budování nového pracovního týmu a jaké plánuje další ultramaratony. Na srubu u krbových kamen byla pohoda, stejně tak jako v pravém indiánském týpí, kde jsme při kytaře strávili druhý večer po vydařené pěší túře v Novohradkách. Nálada gradovala, když ti nejotužilejší členové týmu udělali několik temp ve vodní nádrži Zlatá Ktiš. Přestože jsme letos měli možnost strávit daleko méně času než předchozí sezóny, bylo o čem povídat a potěšit jeden druhého. Výborná nálada je patrné i z momentek, které při nepřítomnosti Jakuba pořídil Jíra a Jindřiška – vše najdete ZDE.

>...více

13. 11. 2015, 17:45:25
Jiří Hledík
17.
června 2015

sezona 2015 bude, ale jinak...

V únoru jsem avizoval, že se moje 8. ultramaratonská sezóna nevyvíjí vůbec dobře. Ani následující měsíce to nebylo v práci lepší a hektické období pokračuje. Přesto jsem se rozhodnul sezónu zcela neodpískat. Přijal jsem nabídku účastnit se závodu „Opel Handy Cyklo Maraton“, který je projektem sdružení Cesta za snem, o.s.. Tento závod integruje handicapované a nehandicapované lidi v jeden fungující tým, který usiluje o překonání tratě 2.222 kilometrů dlouhé v časovém limitu 111 hodin. Tuto nabídku jsem dostal od Josefa Zimovčáka a měli bychom se jej účastnit v týmu pojišťovny MetFife společně i se Sváťou Božákem. Závod se pojede v termínu od 28.7. do 1.8.2015 a jeho trasa vede okolo bývalé Československé republiky. Nepojedu tedy žádný ze dvou původně plánovaných ultramaratonů, ale pomůžu v týmu MetLife vybranému handbikerovi na cestě za jeho snem. K tomu ještě plánuji start ve 24 hodinovce (dvojice či jednotlivci) v Lichnově a ve 24 hodinovce v Ostravě (koloběžka). Přál bych si, aby to bylo správné rozhodnutí a aby se na konci této sezóny moje forma posunula na takovou úroveň, abych mohl se svým týmem v následujícím roce nastoupit na ultramaratonské tratě v kategoriích „solo“

>...více

17. 06. 2015, 21:23:04
Jiří Hledík
21.
března 2015

film o rai 2014

Film Jakuba Cejpka „Tough business“ o vystoupení Jíry a CUT týmu na ME v ultramaratonu Race Around Ireland je tady! Je tentokráte více laděný na dokumentování prostředí, ve kterém se tento, jak říká pořadatel závodu, nejdrsnější silniční ultramaraton světa, jede. RAI je úžasná výzva pro všechny ultramaratonce nejenom co se týče obtížnosti, ale i unikátního prostředí, ve kterém se závod jede. Na film jsou moc pěkné odezvy v zahraničí jak u samotného pořadatele RAI, tak i u řady ultramaratonců, kteří v minulosti RAI absolvovali. Jsem moc rád, že díky sdílení tohoto filmu se šíří povědomí o silničních ultramaratonech světové série. Věřím, že v někom z Čech či Slovenska film probudí touhu nás následovat. Stojí za to si film prohlédnout a sdílet (na závěr připojuji vzpomínkovou fotku s Jakubem...). Film je uložený v Galerii.

>...více

21. 03. 2015, 18:38:15
Jiří Hledík
14.
února 2015

8. ultramaratónská sezóna - bude v roce 2015?

Polovina února je tady a obvykle touto dobou mám 2,5 měsíce zimní přípravy za sebou. Bohužel letošní sezónu je to úplně jinak, pokud vůbec nějaká sezóna letos bude! Zatím jsem ještě s tréninkem nezačal a víkendovými fártleky a trenažerem se jen tak tak udržuji. Zkrátka setrvalý stav, nadváha, žádný systematický trénink! Za vším je moje práce, kde se teď tavíme se změnami, které nás dohonily. Přiznám se, že jsem jim šel naproti, protože mě to, co bych měl teď dělat, opravdu netěší a hlavně nenaplňuje a nedává mně smysl. Zkrátka i v práci potřebuji mít před sebou velkou výzvu, kterou jsem našel jinde. Takže plánované, v pořadí moje již 3. mistrovství světa GLOCKNERMAN v červnu, jsem už musel z plánu definitivně vypustit. Stále však žije naděje na nádherný ultramaraton, který jsem v Evropě ještě nikdy nejel. Do začátku září je ještě 6 měsíců, a pokud v práci to podstatné pořeším do konce února, v březnu se ke kolu vrátím. Už mi hodně chybí.

>...více

14. 02. 2015, 13:45:10
Jiří Hledík
<<    <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >    >>
Strana 11 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity