Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

13.
září 2014

fotografie z rai 2014 jsou uloženy ve fotogalerii

Díky Jakubovi Cejpkovi, fotografovi a filmaři CUT týmu, je naše vystoupení na 6. ročníku Race Around Ireland zdokumentováno. K výběru z jeho již tradičně krásných fotek Jíra doplnil popisky a komentáře a vše uložil do Galerie 2014. Fotografie z cesty do Irska najdete ZDE. Fotky z přípravy na závod již přímo v Irsku najdete ZDE. Fotky ze samotného závodu ze všech odjetých etap jsou uloženy ZDE. Momentky dokumentující Irsko, které Jakub ještě stihnul pořídit při točení, filmu najdete ZDE. Tak si je užijte, stojí za to! Co se týče filmového dokumentu z RAI, jehož vytvoření bylo našim dalším cílem, tak po nedojetí závodu nebude vůbec snadné tento záměr naplnit – bude chybět to podstatné, dojezd do cíle ve stanoveném limitu a cílová atmosféra, euforie a radost z dokončeného závodu.

>...více

13. 09. 2014, 13:18:25
Jiří Hledík
11.
září 2014

co je na rai tak extrémně těžkého?

Race Around Ireland je jednou větou krásný a drsný zároveň. Každý, kdo se postaví na jeho start v kategorii SOLO, musí počítat s tím, že měřítka tolerance Irů k profilu a ke gradientu stoupání trati, k povrchu cest i k rozmarům počasí jsou hodně jiné, než jsme zvyklý alespoň tady ve středu Evropy. Každý, kdo chce poznat, proč pořadatel na svých stránkách závod inzeruje jako „Europes Toughest Cycling Callenge“, neváhejte a postavte se na start v SOLO kategorii. Přesvědčíte se o tom sami. Povrch silnic na trati závodu je nečekaně drsný, v řadě případů hodně rozbitý – dejte si pozor zvlášť na části, kde je v Route Booku uvedeno „the road surface is poor in some parts“. Už za prvních 24 hodin to poznáte na rukách i chodidlech. To samé platí, když v Route Booku čtete „relatively flat“, „small climbs“, „short steep climb“ (časem jsme si z toho už dělali legraci, ale…). Gradienty stoupání a počet výjezdů je opravdu nezvykle velký. Celkové převýšení je sice o celých 7.000 metrů menší než na EXTREME RAA, ale 23.000 výškových metrů na RAI si odmakáte ve stovkách a stovkách bezejmenných brdků s normálním převýšením mezi 10 až 16% a ve stoupáních s gradientem 20% až 30% jako jsou Ballycastle 23%, Mamore Gap 25%, Donnagore 30%, Sliabh Mish 23%, Ballaghbeama Gap 25%, St. Patricks Hill 25%, Mt. Leinster 25%, Drumgoff 20% ztratíte hodně ze svých sil. A když se k tomu přidá extrémní typické Irské počasí (to jsme naštěstí nezažili), tak to celé je přesně schované pod výrazem TOUGHEST. Závod je velkou výzvou pro ty nejodolnější ultramaratonce a rozhodně patří společně s EXTREME Race Around Austria k dvěma absolutně nejtěžším v Evropě.

>...více

11. 09. 2014, 20:44:07
Jiří Hledík
11.
září 2014

ultramaraton okolo irska pro nás skončil na mizen head

Co se vlastně na trati stalo a proč Jíra závod nedokončil, přestože se celou první polovinu až na 1.100. kilometr závod vyvíjel pro Jíru a jeho tým velmi příznivě? Pravděpodobně na to měl největší vliv pád Jíry 3. den závodu v etapě do Oranmore (TS 10). Na cca 850. kilometru najel Jíra na terénní nerovnost v době, kdy zrovna vytahoval bidon z košíku. Prudký manévr jej zachránil před nárazem do ohradníků z ostnatého drátu a pád skončil téměř pod koly doprovodného auta. Jen díky velké ostražitosti a rychlé reakci v tu dobu řídícího Vládi Vebra a vše mohlo skončit zcela jinak. Vyměnili jsme nepojízdné kolo (úplně ohnutý šaltr) a pokračovali jsme dál. Přímé následky pádu nebyly nijak velké, jen pár odřenin, které rychle ošetřil Zdenek. Později se ale stále častěji ozývala Jírova záda a postupem času mu klesala hlava. Jízda v dalších nocích byla utrpením, protože na cestu Jíra koukal mimo dioptrické brýle. Nepomáhaly ani přikládané zdravotní límce. Často se neplánovaně zastavovalo, jízda se zpomalovala a vybudovaný náskok před ostatními závodníky se zmenšoval a čerpání časové rezervy v plánu závodu se zvětšovalo. Kluci v týmu se předháněli v řešení pomocné konstrukce a opravdu dělali, co mohli, aby mohl Jíra pokračovat v rozumném tempu dál. Jezdecký „komfort“ byl ale ten tam a tak v průběhu 4. dne v kopcích na „Ring of Kerry“ Jíra definitivně ztratili pěkné 7. místo ze 14 startujících, ale co bylo daleko horší, tak vyčerpal značnou část časové rezervy do limitu závodu. Za dalších 18 hodin Jíra dorazili na nejjižnější část Irska na Mizen Head, kde už byla rezerva zcela vyčerpána a před Jírou bylo ještě 650 kilometrů a další těžké kopce. Nebylo reálné závod v časovém limitu 132 hodin dokončit. A tak po 1500 kilometrech Jíra ze závodu odstoupil.

>...více

11. 09. 2014, 20:32:35
Jiří Hledík
29.
srpna 2014

SLEDUJTE ZÁVOD KOLEM IRSKA ONLINE

Online tracking Race Around Ireland bude po celou dobu závodu dostupný ZDE. Jíra jede se startovním číslem 109 a startuje z Trimu v 15:45 místního času.

Jíra bude moc vděčný za podporu v průběhu závodu, ideálně přímo na čísle +420 602 268 740, neb nevíme jak často budeme online.

Fotogalerii z příprav na závod naleznete zde.

Fotogalerii z cesty do Irska naleznete zde.

>...více

31. 08. 2014, 13:07:27
J. Cejpek
29.
srpna 2014

pro koho závod pojedu

V rámci našeho projektu „Ultracycling for Charity“ jedeme závod pro ASISTENCI, o.p.s. která pomáhá klientům s kombinovaným postižením. Před odjezdem na závod jsem měl ještě možnost se setkat s ředitelem Erikem Čiperou a fundraiserem Katarínou Mockovou a předat jim tričko, které se stalo symbolem našeho projektu. Závod pojedu i pro Honzu Bicka, kterému ze srdce přeji, aby svůj boj definitivně vyhrál a abychom se mohli dále potkávat a společně si užívat kola a jeden druhého. Budu myslet i na Kryštofa Hausu, mého kamaráda z krásné akce „Na kole dětem“. A konečně jedu okolo Irska i pro právě narozenou dceru našeho Mechoše malou Terezku a pro moji dceru Aničku, která mně moc pomáhala s letošní přípravou a kterou mám moc rád.

>...více

31. 08. 2014, 13:02:22
Jiří Hledík
<<    <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >    >>
Strana 13 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity