Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

20.
července 2014

soustředění na Orbee

Jíra se vrátil ze soustředění v Jeseníkách, kde týden trénoval a připravoval se na druhý ultramaraton „Okolo Irska“. Během týdne za 3 tréninky odjel 568,7 kilometrů (187,8 + 172,2 + 208,7) a nastoupal 8795 metrů převýšení (2760 + 3025 + 3010) a odjel dalších 159 kilometrů a 2115 metrů převýšení v rámci regeneračních jízd s Jindřiškou. Nechyběla ani pěší túra na krásný kopec Biskupská kopa ve Zlatohorské vrchovině. Trénink Jírovi dvakrát zpestřil Vlastík Baránek, který se připravoval na alpská sedla ve Švýcarsku, kam dnes odjel. Příjemné bylo překvapení v podobě Sváti Božáka, který se zastavil i se svou rodinou na Orbee. Díky Sváťo a Lenko! Jírovi se tentokrát nevyhnuly pády, ale oba skončily se šťastným koncem bez újmy na zdraví a velomateriálu. Na Orbee jako vždy vládla výborná atmosféra díky Pavlovi a Vlastě. Děkujeme za skvělý servis! Je to ideální místo pro cyklistiku a cyklisty bez rozdílu kategorií a výkonnosti – všichni si přijdou na své, doporučuji! Fotografie ze soustředění najdete v Galerii ZDE, tak snad vás potěší.

>...více

20. 07. 2014, 16:15:31
Jiří Hledík
04.
července 2014

cut na akci asistence "děkujeme, pokračujte"

V úterý odpoledne se Jíra s Aničkou účastnili úvodní části festivalu "Pro Prahu bez bariér", který pořádala ASISTENCE, o.p.s. Ředitel Erik Čipera se svým týmem dokázal zaplnit Střelecký ostrov stovkami návštěvníků a pozvat zástupce Magistrátu hl.m. Prahy, Jedličkova ústavu, České spořitelny i jiných sponzorů. Výtěžek akce se vyšplhal k půl milionu korun, které bezpochyby přijdou na dobrou věc. Moc nás zaujalo společné působivé divadelní vystoupení klientů s jejich asistenty, které po zásluze sklízelo velké ovace všech přítomných. Ještě před koncertem jsme se museli vrátit zpět na Dobrou Vodu, ale i tak to stálo za to. Fotky z akce najdete v Galerii ZDE. Děkujeme za pozvání, Eriku!

>...více

04. 07. 2014, 19:12:17
Jiří Hledík
22.
června 2014

zdenek janeček na k24 v újezdě u brna

Tento pátek a sobotu se jel již 13. ročník 24 hodinovky jednotlivců v Újezdě u Brna. Na tento krásný závod se z našeho realizačního týmu chystali hned dva členové – Zdenek Janeček a Štěpán Kavan. Štěpánovi však osud nepřál a musel svoji účast z pracovních důvodů odřeknout. Zdenek i přes hektické nasazení v práci nakonec do Újezdu dorazil a pod krycím jménem stáje „Lehojanec“ odkroužil na svém lehokole na trati 28,4km dlouhé celých 16 kol (453 kilometrů). Parádní výkon, Zdenku, blahopřejeme! Tento ročník vyhrál Sváťa Božák, který jel K24 v Újezdě poprvé. Sváťa v doprovodu své rodiny byl s přijetím a organizací závodu určitě spokojený. Na faře v Újezdě totiž vládne vždy přátelská a vlídná atmosféra, pohoda je cítit ze všech členů týmu organizátora Pavla Blažka (moc rád na to osobně vzpomínám…). Sváťa stihnul ve čtvrtek večer přednášku o RAAM a z pátka na sobotu už lítal na trati s Němcem Norbertem Contim, kterého nakonec předjel o jedno kolo. Za celých 24 hodin se Sváťa zastavil jen na pár minut a to nakonec rozhodlo. Přestože podmínky nebyly ideální (silný vítr, v noci kolem 9 stupňů) tak Sváťa dal 26 okruhů. Gratulujeme, Sváťo! Rád vzpomínám na ročník 2007, kdy jsem dojel na 3. místě, odkroužil jsem tehdy 22 okruhů. Rád bych se ještě před důchodem pokusil výkon zlepšit a tak už teď plánuji K24 na příští rok do svého cyklo kalendáře. Info ze závodu najdete ZDE.

>...více

22. 06. 2014, 23:15:47
Jiří Hledík
19.
června 2014

první ultramaratonec v cíli raam 2014

Není jim nikdo jiný než Christoph Strasser. Když vloni dojel do cíle v Annapolis za 7 dní 22 hodin 11 minut a trať dlouhou 2.962 mil projel průměrem 15,58 mil/h v novém světovém rekordu, tak tím všem vyrazil dech a jen málo kdo si představil, že lze jet ještě rychleji. Tento ročník jel Christoph ještě rychleji. Do cíle trati 3020 mil dlouhé dojel za 7 dní 15 hodin 56 minut celkovým průměrem 16,42mil/h, tj. 26,29 km/h! Vytvořil tím nový rekord a posun tím hranice do míst, které si nelze prakticky vůbec v divizi SOLO představit. S tímto průměrem totiž nedojede do cíle ani celá řada týmů, která se ještě pohybuje na trati. Když Christoph přijel do cíle, tak druhý v pořadí Mark Pattison přijížděl teprve na TS 44 v Athens (OH) a do cíle mu zbývalo více jak 460 mil! Co tyto výkony Christopha vše způsobí, o tom se začne v blízké budoucnosti jistě mluvit. Právě proto, že to úzce souvisí s tím, kam až je možné vytrvalecké hranice posouvat, co je ve fyzických a psychických schopnostech a možnostech ultramaratonců, kde jsou limitní hranice lidského organizmu. Už teď se na podobné diskuze a film od GROX, který se jistě točil, těšíme. CUT posílá Christophovi a jeho týmu velkou gratulaci do Annapolis!

>...více

19. 06. 2014, 18:55:46
Jiří Hledík
16.
června 2014

projekt "na kole dětem" - šance pro náš všechny!

Jsou chvíle, na které se jen tak nezapomíná – projekt „Na kole dětem“ jistě patří mezi ně. Pouhé dvě závěrečné etapy a necelé tři dny strávené s Josefem Zimovčákem a jeho přáteli, kamarády a skvělým doprovodem mně stačily k tomu, abych poznal, že cyklistika je i něco víc, než jsem si do teď myslel. Tvrdě trénovat, závodit, chtít něco dokázat a být viděn či znám je málo na to, aby to všechno dávalo smysl. Musí za tím být něco víc! Cestu nám jasně ukázal a ukazuje Josef a jeho projekt „Na kole dětem“ a všechny ty obětavé, laskavé a dobré duše, které za ním stojí. Je to cesta k hlubšímu smyslu bytí, cesta dlážděná empatií a chutí i odhodláním pomáhat druhým. V pelotonu jsem našel nové kamarády, prožil zajímavé chvíle a seznámil jsem se s řadou dalších osobností jako je Ivan Burkert, profesor Pafko, Petr Koukal a Michal Klimeš. Jízdy se účastnil i onkologický pacient a vášnivý cyklista Honza Bicek – Honzo, máš můj obdiv za to, co jsi dokázal a věř mi, že si na Tebe vzpomenu, až mně bude letos na Race Around Ireland „ouzko“ a budu kousat vzduch a myslet na to, jak to máš v životě těžké Ty a jak se s tím dokážeš rvát. Rovněž obdivuji výkon Kryštofa Hausy, který se stal mým nejmladším cyklistickým kamarádem. Děkuji za pozvání Josefovi a Martině a všem z cyklistického pelotonu a z doprovodného týmu za jedinečnou atmosféru. Netušil jsem, co pro mne bude cyklistika po sedmi ultramaratonských sezónách ještě znamenat. Děkuji Jindřišce za milý doprovod a za pěkné momentky, které najdete ZDE. Průběh všech 10 etap pravidelně, trefně a vtipně popisoval na webu a facebooku Honza Bicek a zdokumentoval nádhernými fotografiemi Ivo Dvořák – najděte si čas a přečtěte si průběh 5. ročníku a prohlédněte si fotografie na www.nakoledetem.cz, stojí to za to!

>...více

16. 06. 2014, 23:03:13
Jiří Hledík
<<    <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >    >>
Strana 16 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity