Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

04.
června 2014

jíra potvrdil účast na 5. ročníku projektu "na kole dětem"

Dnes Jíra potvrdil svojí účast na 5. ročníku mezinárodního sportovního projektu na podporu onkologicky nemocných dětí, který se jede jako veřejná cyklotour s Josefem Zimovčákem. Tento ročník, který právě dnes začal, má 10 etap a měří 1.461 kilometrů, které česká legenda cyklistiky na vysokém kole pojede v doprovodu cyklistické veřejnosti. Doprovod po trase bude Josefovi dělat mnoho zajímavých osobností, mezi které patří i Sváťa Božák, který pojede některé z etap na Moravě. Jíra se připojí na poslední dvě etapy a pojede s Josefem a jeho doprovodem úsek Mšené – Plzeň – Aš, kde tato charitativní akce končí. Děkuji za pozvání Martině Střížové, která je nejenom hlavním organizátorem této akce, ale dobrou duší celého projektu. Více informací o této akci najdete na www.nakoledetem.cz.

>...více

04. 06. 2014, 21:38:50
Jiří Hledík
22.
května 2014

tak tenhle tým má pořádný koule!

Když jsem se Štěpánem a s týmem odjížděl na DOS RAS, tak jsem věděl, že náš první start ve dvoučlenném týmu na ultramaratonské trati bude pro závodníky podstatně snazší než pro šestičlenný doprovodný tým. Průběh závodu mně dal za pravdu. Pro ultramaratonce, který je zvyklý jezdit tyto distance sólo, je takový závod ve „dvojce“ daleko méně náročný. Opak však platí pro doprovodný tým! To, co CUT realizační tým předvedl před, v průběhu a po závodě byla opravdu velká zkouška jeho sehranosti, odolnosti, vůle a schopnosti řešit krizové situace. Tým vše zvládnul a ukázal, že je schopen skvěle fungovat i ve vyšším závodním tempu, které je typické pro týmové kategorie. To rozhodně využijeme pro další plánovaný start na Tor Tour příští rok. Rád připomínám, že tým CUT pracuje už 7. sezónu a jeho nejstarší členové Mechoš a Vláďa už mají za sebou 11 resp. 10 ultramaratonů v roli podpůrného týmu!!! Postupem doby se z něj stala cyklistická rodina ochotných a zapálených nadšenců, která je mojí velkou oporou. Už týden po DOS RAS se tým znovu sešel (tentokrát bez Vojty, Mirka, Alči a Jindřišky) na Dobré Vodě, aby zahájil přípravu na náš druhý závod sezóny Race Around Ireland, na který se už všichni moc těšíme – foto ze srazu jsou v Galerii.

>...více

22. 05. 2014, 23:40:16
Jiří Hledík
15.
května 2014

Fotky z dos RAS extreme jsou uloženy ve fotogalerii

Přestože se DOS RAS EXTREME  nemohl letošní rok účastnit náš fotograf Jakub, vzal na sebe jeho úlohu Honza a Mechoš. Jízda ve dvojici tým natolik zaměstnala, že na focení při samotném závodu nebyl moc čas. Naopak je ale slušně zdokumentováno, jakou změnu jsme provedli v jídelníčku závodníků týmové "dvojky" před startem, který je velmi odlišný od toho, co Jíra běžně jí a pije před startem na solo závodech. Netrdadiční, ale příjemné zpestření stravy přišlo všem k duhu. Vybrané fotky jsme uložili do Galerie zde.

>...více

15. 05. 2014, 22:57:16
Jiří Hledík
12.
května 2014

jaký byl průběh dos 2014 ve dvoučlenných týmech?

V souladu s mým očekáváním byl zcela jiný než stylem SOLO. Událo se toho docela hodně. Nejdříve se oproti oficiální verzi RB změnila 1. etapa (délka i trasa). Na galavečeru nám Štěpán vylosoval startovní číslo 13 a na trať jsme vyrazili ve 20:30 jako předposlední dvoučlenný tým. Pod Vršič na TS3 do Žagy (360. km) jsme přijeli s 0,5 hodinovým mankem proti plánu (46 hodin) a následující etapy jsme každou etapu ztratili další minuty a ostatní týmy nám začaly odjíždět. Na TS6 v Kamnica (670. Km) jsme už dramaticky ztráceli 3,5 hodiny a byly jsme poslední tým. Bylo nutné okamžitě situaci řešit. S Vláďou, Zdenkem a Štěpánem jsme ještě tu noc změnili taktiku střídání a nad ránem byl v karavanu vylepený nový plán střídání. Začali jsme střídat častěji a naše štafeta během dalších 12 hodin viditelně zrychlila! Časová ztráta se už dál nezvýšila a začali jsme sjíždět týmy před námi. Dalších 20 hodin to pro tým bylo opravdu náročné, aby držel logistiku a starost o oba závodníky. Nevyhnuly se nám tentokrát ani defekty – prorazili jsme v pátek dopoledne přední pneumatiku u superba cestou do Žagy, Jíra píchnul zadní galdu před M. Ťoplicemi. Mezi TS6 a TS7 nás v noci zastihla prudká přeháňka, která se utišila teprve nad sobotním ránem. Tým všechny nástrahy zvládnul a skvěle improvizoval a umožnil nám postoupit na konečné 11. místo. Závodilo se až do samotného konce a od 9. místa nás dělilo jen 15 minut, do kterých se vešly 4 týmy! Záznamy z Polaru zveřejním v připravované prezentaci ze závodu později.

>...více

12. 05. 2014, 21:21:52
Jiří Hledík
11.
května 2014

dos ras extreme - cíl závodu

Včera ve 21:54 jsme dokončili náš letošní první ultramaraton Okolo Slovinska v čase 49 hodin a 24 minut. Byl 1202 kilometrů dlouhý a překonával téměř 13.000 převýšení. Jako vždy ve Slovinsku na závodníky čekala velmi těžká trať se spoustou tvrdých stoupání a proměnlivé počasí. V soutěži týmových mužských dvojic jsme skončili ze 14 týmu na 11. místě (zatím neoficiálně) a bohužel náš plán se nám nepodařilo naplnit. Se Štěpánem Kavanem to byl náš debut v týmové dvojici a mnoho věci jsme se společně s týmem učili v průběhu závodu (o tom více v dalších aktualitách). Patřili jsme k těm věkově nejstarším týmům (57 + 40) a před startem závodu jsem tušil, že to nebude jednoduché se prosadit mezi mladíky. Plán střídání závodu jsem nevytvořil správně tak, aby maximálně umožňoval držet vysoký jezdecký průměr & rychle regenerovat. Naše taktika střídat v polovině etapy a některé krátké etapy jet bez střídání byla špatná a během prvních 24 hodin nám prakticky všechny týmy odjely. Abychom se vrátili zpět do závodu, začali jsme střídat častěji podobně jako ostatní týmy a během druhého dne jsme jich do cíle ještě několik předjeli. „Dvojky“ jsou velmi náročné především pro celý realizační tým a jeho souhru a nasazení. Velmi rád bych získané zkušenosti využil na trati Tor Tour (Okolo Švýcarska) příští rok. A co se týče Slovinska a DOS tak Andrejovi Berginsovi jsem slíbil, že se na DOS ještě jednou do třetice vrátím jako solo jezdec. 

>...více

11. 05. 2014, 21:11:39
Jiří Hledík
<<    <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >    >>
Strana 17 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity