Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

06.
května 2014

odjíždíme do postojné na dos ras extreme 2014

Dnes brzy ráno odjíždíme do Slovinska do místa startu i cíle našeho prvního letošního ultramaratonu. Karavanem odjíždí z Dobré Vody Vláďa, Mechoš, Štěpán a Jíra. Doprovodným autem odjíždí z Prahy Honza a Zdenek, kteří zamíří do Postojné přes Brno, kde tým doplní Alča a Čolek. Čekají na nás všechny předstartovní procedury včetně technických prohlídek kol a doprovodných vozů. Startujeme ve čtvrtek 8. května od 20:00 podle pořadí, které si budeme losovat na dnešním galavečeru závodníků a jejich doprovodných týmů. Letošní DOS je pro nás jiný tím, že startujeme v kategorii dvojic. Bylo přihlášeno 16 dvojic, ale na aktuální startovní listině jich je 14. Na umístění mezi prvními dvoučlennými týmy bude muset „dvojka“ jet trať 1.235 kilometrů dlouhou s cca 13.000 metry převýšení průměrem kolem 33 km/h, tj. dojet v čase 37 hodin! Naše ambice tak vysoko nejsou, jediným cílem je dokončit závod v čase kolem 46 hodin, tj. jet průměrem 26,9 km/h. Pro Štěpána je letošní DOS jeho závodním křtem na ultramaratonské trati, pro Jíru je to pokračování jeho přípravy na start na Race Around Ireland na konci srpna.

>...více

07. 05. 2014, 06:38:12
Jiří Hledík
26.
dubna 2014

dojmy z přednášky v brně

Premiéra přednášky v Brně je za mnou. Děkuji Oldovi Sovovi a firmě ATEX SPORTSWEAR za pozvání a organizaci. Z týmu CUT jsem do Brna přijel sám, opět mě však doprovázel jihočeský handbiker Honza Pihera, který pořídil pěknou fotodokumentaci – jeho fotky jsou v Galerii. Účast na přednášce bohužel nenaplnila moje očekávání a pronajatý Malý sál zel tentokrát prázdnotou. K mé velké radosti ale na přednášku přišly cyklistické legendy mého mládí – Karel Vávra a Ruda Lábus! Bylo to opravdu příjemné setkání. Vybrané dobrovolné vstupné 1.350,-Kč bylo menší, než jsem očekával především díky malé účasti posluchačů, ale firma ATEX jej navýšila o 5.000,- Kč! Všem, kteří přispěli, velmi mnohokrát děkuji! Vždyť každá koruna na dobrou věc je užitečná a milion se skládá z desetníků! Výtěžek z této přednášky přidávám k svojí odměně za odborné přednášky na elektrotechnické fakultě, které jsem měl v dubnu. A tak pro ASISTENCI o.p.s. zasílám další peněžní dar v hodnotě 16.350,- Kč. Tím zvyšujeme náš dosavadní příspěvek na 44.634,-Kč a blížíme se první čtvrtině cílové částky! Určitě budeme pokračovat v přednáškové činnosti dál. Už teď přemýšlím co zlepšit v osvětě a PR našich přednášek, abychom do sálů přilákali více účastníků a zajistili masivnější podporu pro naše spoluobčany s kombinovaným postižením. Ultramaraton okolo Irska, který se blíží, je naše velká příležitost to změnit!

>...více

29. 04. 2014, 19:00:49
Jiří Hledík
13.
dubna 2014

přednáška o ultracyclingu a raam v brně

Díky firmě ATEX SPORTSWEAR je připravena další, letos již 3. přednáška Jíry o ultracyclingu v rámci našeho projektu „Ultracycling for Charity". Jmenovitě díky Oldovi Sovovi a Alče Fridrichové můžeme pokračovat v šíření povědomí o ultracyclingu, o přípravě na tyto závody, o závodech které jsme absolvovali i o našich plánech v rámci projektu RAAM 2017. Olda již tuto akci anoncoval na webových stránkách i FB ATEX. Máme další šanci získat finanční podporu pro ASISTENCI o. p. s.. protože ATEX vybrané dobrovolné vstupné z přednášky obratem zdvojnásobí! A tak vás všechny příznivce cyklistiky z Brna a okolí zveme na promítání a besedu s Jírou. Věříme, že nám pomůžete podpořit dobrovolným vstupným klienty s kombinovaným postižením, o které ASISTENCE pečuje. Náš cíl získat pro ASISTENCI přednáškovou činností 200.000,-Kč do konce našeho Projektu RAAM k dnešním dni naplňujeme částkou 28.284,- Kč. Tak nám, prosím, přijďte pomoci.

>...více

13. 04. 2014, 14:35:57
Jiří Hledík
01.
dubna 2014

realizační tým cut pro sezónu 2014

Je na čase představit realizační tým pro sezónu 2014, jehož osvědčený základ je několik let stále stejný (Vojta, Vláďa, Mechoš, Zdenek, Jakub, Honza, Jindřiška). Čeká na nás další výzva - Race Around Ireland, oficiální mistrovství Evropy a naše další kvalifikace na RAAM. Právě na tento závod pojedeme po RAAM 2012 v nejsilnější sestavě, kterou po loňské úspěšné sezóně doplňují opory Alča a Štěpán. Jako poslední člen se k nám připojí po dvouleté přestávce i Mirek Diviš, který přiletí do Irska až ze San Diega. Na DOS RAS EXTREME pojedeme v menší sestavě, i když zde tým bude podporovat Jíru a Štěpána ve „2“. A protože ani Vojta a ani Jakub nebudou v době konání DOS dostupní, pomůže nám nováček v týmu Láďa Čeleda alias „Čolek“, kterého pomohla zajistit Alča. V sekci Realizační tým najdete aktuální informace o týmu 2014 včetně obvyklé foto prezentace

>...více

07. 04. 2014, 09:03:02
Jiří Hledík
23.
března 2014

jsme přihlášení na dos ras extreme 2014

Kromě Irska pojedeme letos i Slovinsko. Race Around Slovenia Extreme pojedu potřetí, ale letos poprvé ve dvoučlenném týmu se Štěpánem Kavanem. Pro Štěpána to bude první ultramaratonská zkušenost. Pro mne to bude příležitost dostat se po zimní přípravě do závodního tempa a přitom zbytečně nečerpat z rezervoáru energie, která bude na RAI moc potřeba. V mojí 7.ultramaratonské sezóně v řadě je TOP závod Race Around Ireland a DOS RAS ve dvojici bude pro mne ideální pokračování v tréninku na Irsko. Zkušenost z roku 2011, kdy jsem jel v květnu sólo DOS RAS EXTREME a v srpnu RAA EXTREME, jednoznačně říká šetřit síly na hlavní závod sezóny. V kategorii dvoučlenné týmy je přihlášeno již 15 dvojic a konkurence je tam veliká. Závod bude velkou zkouškou především pro realizační tým, protože jízda ve dvojici bude pro doprovod prakticky non stop zápřah od startu do cíle bez přestávek. O realizačním týmu na oba letošní ultramaratony přinesu informace v příštích aktualitách.

>...více

23. 03. 2014, 15:28:31
Jiří Hledík
<<    <  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  >    >>
Strana 18 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity