Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

27.
července 2017

rozhovor s hankou soukupovou v interview

Dávalo mi smysl, když mě začátkem roku oslovila Hanka Soukupová, abychom si znovu povídali o mých cyklistických počinech. Tentokrát jinak než jsem s Hankou absolvoval několikrát v ČRo České Budějovice do rozhlasu na živo, ale na záznamník pro článek do magazínu Interview. Byl to jiný rozhovor – takový exkurz ke kořenům toho co bylo před samotným začátkem moji amatérské ultramaratonské éry a zároveň jsme se dostali k tomu, co mě vlastně celou tu dobu do určité míry limituje a co jsem nikdy mimo náš tým veřejně nesděloval. Zvídavými dotazy ze mě Hanka dostala i to, že s kolem nejenom nekončím, ale že chci pokračovat dál s novým parťákem, a že se mi otevírá zajímavý prostor pro propojení pracovních a ultramaratonských zkušeností a poznání do nového "světa" koučování a mentoringu. Vždy při našich rozhovorech cítím v otázkách Hanky potřebu přijít na kloub tomu, proč tíhnu k takovému bláznivému počínání. Nejinak tomu bylo i v tomto rozhovoru. Ale od Tebe, Hanko, mi to vůbec nevadí, právě naopak. Moc Ti děkuji za ty roky Tvého zájmu a ochoty si povídat s ultradědkem. Koho to vlastně v době adorování úspěchů a úspěšných zajímá? Díky za krásný dárek k šedesátinám! K 10. výročí založení Czech Ultracycling Team, které se kvapem blíží, to je taky moc pěkný vklad včetně uzavření moji desetileté cesty za sny. Náš rozhovor najdete ZDE.

>...více

27. 07. 2017, 22:34:03
Jiří Hledík
23.
července 2017

z kola na skály a do alp

Podle plánu v letošní ultramaratonské sezóně už nic podstatného nechystám a po Glocknermanovi až do září plánuji jenom kopce, skály a výstupy na ně s jediným cílem – dobře se připravit na zářiový výstup s Jakubem na Matterhorn přes Liongrat. Navázali jsme na loňský výstup na Großes Wiesbachhorn a Hohe Dog a během měsíce po svěťáku jsme v Alpách vylezli na Adlerspitzen a v něm moc pěknou vícedélku ve 140 metrů vysoké vápencové stěně, prošli krásný Postalmklamm klettersteig a v něm 500 výškových metrů lezení na pestré a pěkně zajištěné cestě a vystoupili jsme na Grossglockner. Vše v sestavě s Jakubem a Kristýnou. Výstup na „Grosse“ jsme plánovali lezeckým terénem hřebenem Stüdlgrat s 3+/A0 lezením s nástupem nad Sdüdlhütte, který se velmi podobá podmínkám na „Maťasu“, ale díky sněhové nadílce jsme nakonec zvolili bezpečnější variantu „normálkou“ přes Erzherzog-Johann-Hütte s bivakováním po ledovcem. Takže letos zatím zdolána nejvyšší kóta 3.798 metrů Zážitek z cesty hodně kazil „provoz“ a riziko na této cestě, o kterém krásně vypovídá Jakubův report ZDE. V plánu je ještě výpad do Vysokých Tater (Rysy, Kriváň) nebo do bližších Mrtvých hor (Gross Priel, Spitzmauer) a procházka v Krkonoších po hřebenovce. Kolo už dávám jen pro udržení kondice a pro radost, ale na konci září bych ještě rád opět jel na 5K Monument na Bohemian Grand Fondo v rámci mamma help v Českém Krumlově.

>...více

23. 07. 2017, 21:59:13
Jiří Hledík
23.
června 2017

glocknerman 2017 - MS v silničním ultramaratonu

Uplynulý víkend jsem se svým týmem dokončil svého 3. Glocknermana. Opět se jel jako mistrovství světa v silničním ultramaratonu. Trať „classic“ dlouhou 878 kilometrů s převýšením 14.270 metrů jsem odjel za 49 hodin a 48 minut. Tentokráte jsem skončil v kategorii 50+ na 8. místě z 12 startujících (asi největší počet účastníků v této kategorii ve dvacetileté historii Glocknermana). V kategorii 60+, po které jsem pošilhával, zvítězil Belgičan Elex Joris za 52 hodin 43 minut. Na trati „classic“ byl jen jeden závodník DNF, 3 závodnici DNS, všichni ostatní šťastně dorazili do cíle. Časy prvních 4 (!) byly té nejvyšší kvality, tj. pod 40 hodin! Počásí nám po celou dobu závodu přálo, na Edelweisspitze se na nás chvílemi usmálo sluníčko, ale sjezd z Hochtoru byl zase za deště. Po 3 letech jsem se zase vrátil na ultramaratonské tratě s týmem ve složení Vláďa, Honza, Jakub, Mechoš, Michal, Alča a Jindřiška, který pracoval ve velké pohodě a udělal mi ty nejlepší podmínky, jaké jsem si mohl přát. V tomto složení CUT jsme také stačili před závodem oslavit moje "60". Michal mi během závod dělal v rámci pravidel sparinga a tak, jak vystupoval a jak se v týmu i vůči mně choval, mě jenom utvrzuje, že spojit naše síly a pracovat na projektu Race Around Ireland 2018 „two person team“ byla konečně správná volba. Jakubovi moc děkuji za krásné fotky a celému týmu pak za pohodu, která nás provázela od startu až do cíle! Fotky najdete v Galerii ZDE.

>...více

23. 07. 2017, 19:04:13
Jiří Hledík
10.
června 2017

rozhovor v pořadu "Zálety aleny zárybnické"

Když jsem v červenci 2012 po nešťastném vystoupení na RAAM dostal nečekané pozvání od Lucie Výborné do jejího pořadu „Host Radiožurnálu“, a prožil jsem hodinové vysílání na živo s charismatickou Luckou, vůbec jsem netušil, že se mi ještě někdy v životě taková příležitost naskytne. Jakoby se ta dobrá karma naplnila a do svého pořadu si mě pozvala tentokrát Alena Zárybnická. Vůbec nevadí, že to nebylo na živo, o to bylo povídání delší a já jsem si jako bývalý „hradečák“ užil přítomnost a pěkný rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní, meteoroložkou, ale také skialpinistkou a aktivním sportovním letcem. Zkrátka další velký zážitek s úžasnou osobností! Děkuji Vám, Aleno, byl to pro mne moc pěkný zážitek! Děkuji také Slávkovi Trávníčkovi, který to vlastně celé odstartoval a redakci ČRo mě "naprášil", ale to jsem se dozvěděl až později. Pořad si můžete poslechnout ZDE.

>...více

10. 06. 2017, 11:06:13
Jiří Hledík
10.
června 2017

tréninkový kemp v Jeseníkách

Od 12. května jsem týden trénoval na Orbee v Jeseníku. První 4 dny s Michalem Klimešem a další dny už sám. Celkem jsem odjel 815 kilometrů, nastoupal 13.120 metrů, užil si krásných hor a trochu opálil některé části svého kancelářského těla. Kilometráž a nastoupené metry se náramně podobají tomu, co mě čeká za 3 týdny na Glocknermanovi, ale tam to pojedu v jednom kuse a non stop. Trénink s Michalem byl to pro mne velké zpestření a zároveň poznání a potvrzení toho, že jsem si zvolil správného parťáka na start na ultramaratonu Okolo Irska ve 2018 v týmové dvojici, což je náš první postupný cíl projektu RAAM 2019. Kromě klasických výjezdů na Praděd, Dlouhé stráně, Videlský kříž, Ramzovou, Skřítek, Klodské sedlo, Pusté Žibřidovice jsem objevil krásnou trať přes hřeben Biskupské hory s přejezdem Petrových bud, kolem Větrné a pramenů říčky Osoblaha. Objevil jsem krásy Osoblažska, Krnovska a Bruntálska, tj. úplně jinou stranu než jsem se kdy v Jeseníku vydával. Úplná pecka byl druhý výjezd na Praděd přes sedlo Videlské kříž, „milionovou cestou“ (označení 6154) na Červenohorské sedlo a davaj přes Švýcárnu na vrchol Moravy – poslední výšvih před Švýcárnou na slatě byl nezapomenutelná zážitek, který jsme mohli s Michalem prožít jen díky naši „štěrkovkám“. Na Orbee vládla jako vždy pohoda, pohostinnost a profesionální servis Vlasty a Pavla. Právě proto se sem moc rád vracím.

>...více

10. 06. 2017, 11:11:24
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 2 / 62, celkem 310 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity