Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

07.
dubna 2018

temelínky - rozhovor

Rozhovor s Markem Svitákem v časopisu jihočeských jaderníků se hodně točil kolem vazeb mezi prací a ultracyklistikou. Je to moje dlouholeté téma a čím dál více si uvědomuji, v jak těžkých podmínkách se rodily moje cyklistické počiny na ultramaratonských tratích světové série a jak byly a jsou odlišné od těch, které mají ke sportu profesionálové. Díky Marku!

>...více

18. 05. 2018, 20:47:18
Jiří Hledík
26.
března 2018

Jak žiju, tak stůňu!

Aneb tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. To se taky stalo. Rovnice mého každodenního žití po dobu posledního půlroku: sedím za počítačem X sedím v autě X sedíme na kole X není čas na regeneraci = 16 mm velký cirkulační výhřez ploténky L4/L5 obratlů páteře, který mě totálně ochromil. Start 18.2.18 ráno, jedno shýbnutí a vypnuto! DG = lumbago + ischias do pravé nohy. Nesnesitelné ústřely bolesti až do chodidla, berle, 15 infuzí (každá po 2 hodinách), medikace silnými kortikoidy, rentgen, magnetická rezonance a první intervence fyzioterapeutů. Vyšetření na neurologii, ortopedii a od fyzioterapeuta SM systémů. Za 1,5 měsíce jsem se snad odlepil ode dna, abych se teď ocitnul na křižovatce – operace páteře na L4/L5 & několik měsíců rehabilitace a pokus o zbavení se bolestí, výhřezu a obnovu spirální stabilizace páteře, bez které už žádný aktivní sport nebude pro mne možný natož cyklistika a znovu závodění ve světové ultramaratonské sérii. Naše plány na 2018 tímto končí a letos to bude jenom každodenní boj o návrat do normálu a dál se teprve uvidí. Moc děkuji Jindřišce, doktorovi Pavlovi Kočvarovi, vyšetřujícím neurologům a sestrám na infuzním v ČB, fyzioterapeutům Lubošovi a Marcele, horolezeckým parťákům Jakubovi a Kristině, CUťákům Vláďovi, Honzovi, Michalovi a Alče, triatletovi Jirkovi Kalovi, Dandovi Polmanovi, Michalovi Klimešovi a všem, kteří se mně ozvali i těm úplně neznámým, kteří zcela nečekaně nabídli nezištnoui pomoca také triatletovi Jirkovi Kalovi a rodící se ultramaratonské hvězdě ČR Dandovi Polmanovi a triatletovi Jirkovi Kalovi, Dandovi Polmanovi, Michalovi Klimešovi a všem, kteří se mně ozvali i těm úplně neznámým, kteří zcela nečekaně nabídli nezištnoui pomocvšem, kteří se mně ozvali. Konečně i těm úplně neznámým, kteří mně zcela nečekaně nabídnuli nezištnou pomoc. Fotky najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:35:53
Jiří Hledík
10.
února 2018

"ultrák" - pěkný článek ve velo

Dan Polman, šéfredaktor časopisu Lidé&hory, skejťák, snowborďák, horolezec, spisovatel a táta rodiny, je ústřední postavou článku ve VELO v rubrice „LIDÉ-PRÁCE-OSUDY“. Chci si jej připomenout a to nejenom sobě. S Danem jsme se poprvé setkali v červnu 2007 na K24 v Újezdě u Brna. Tehdy jsme společně s Danem a Patrikem Bártíkem stáli na bedně a je nutno přiznat, že nás Dan tehdy „přejel“ jako by nic. Kde se vzal na ultramaratonské scéně ČR? Vše si můžete přečíst v článku ve fotogalerii ZDE. Přiznám se, že jsem netušil, kolik má „Danda“ rekordů! Ten ve 24 hodinovce jednotlivců má hodnotu 911,68 km! Takže o parník před námi všemi, co tenhle sport děláme roky. Čím mě Dan ale nejvíc zaujal je to, s čím vším dokáže kolo propojit. Právě spojení s horami je to, co máme společné. Danovy projekty kolo&hory mně jsou moc blízké, v tomhle myslíme stejně. Projekt „Knock the Glock“ je opravdovou výzvou bláznivého, ale krásného „duatlonu“ (na kole z Vídně pod Grossglockner a hřebenem Stüdlgrat na vrchol 3.798 m vysokého „Grosse“). K tomu mám opravdu velký respekt, ale zároveň je to pro mne inspirace (letos se chci hecnout k podobnému projektu a dát si jej k 61. narozkám). A tak označení sympaťáka Dana Pulmana „Nezastavitelný“ je zcela na místě. Ať se Ti, Dando, daří. Jíra

>...více

10. 02. 2018, 13:13:09
Jiří Hledík
09.
února 2018

kolo, běžky a taky pěšky...

..tak trávíme víkendy společně s mým novým "tréninkovým partnerem" Jindřiškou. V relativně teplém lednu jsme o víkendech vystřídali vše, co máme rádi – běžky, kolo a pěší túry. Není nad všestranný trénink, který je teď hlavně o boji s přebytečnými kily. Od začátku roku to pracovně byla jedna velká tsunami. Po čtyřech týdnech mně do toho ještě „prdly záda“ a to, na co jsem si dlouhodobě zadělával vysedáváním za kompem a v autě, se stalo. Jak žiju, tak stůňu! Akutní pomoc našeho doktora a pár dní v Zátoni udělaly své a pomalu se vracím zpátky. Nezbytné „rehábko“ a cvičení potřebuji jako sůl, abych už teď v únoru mohl přidat i lezeckou stěnu. Chystané projekty „kolo & hory“ potřebují pořádnou přípravu a já doufám, že mě v tom Jakub nenechá samotného. Tak uvidíme co přinesou další únorové víkendy. Fotky z našich společných akcí najdete v Galerii ZDE.

>...více

20. 05. 2018, 19:49:45
Jiří Hledík
06.
ledna 2018

naše závody sezóny 2018

Tak, jak jsme si na podzimním soustředění CUT naplánovali sezónu 2018, tak jsme se postupně přihlásili na závody nové sezóny. Na květnový GLOCKNERMAN a na srpnový RAI. Na MS v silničním ultramaratonu vyrazím už počtvrté. Bude to pro mne definitivně první pokus v kategorii 60+ si zazávodit o titul, takže je to pro mne bezpochyby pořádná výzva a jediný cíl. V Irsku se uskuteční již 10. ročník RAI a já se moc těším na návrat na tuto trať a nic na tom nemění, že tady už pojedu společně s Michalem Klimešem v týmové dvojici za „Czech Ultracycling Team“. Trať je ultramaratonský klenot a hned poté, co jsme se vrátili z RAI 2014, jsem začal snít o tom, že se sem musíme ještě jednou vrátit.

>...více

18. 05. 2018, 19:31:22
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 2 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity