Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

11.
prosince 2016

výstup na stifterův památník a na plechý

Místo pravidelného sobotního tréninku jsem si s Jindřiškou udělal výlet na hřebeny Šumavy. No výlet, nakonec to bylo 23 kilometrů a výstup na jeden z nejhezčích hřebenů Šumavy. Počasí nám přálo, nikde nikdo. Zvolili jsme si nádhernou cestu z Nové Pece přes Plešné jezero a Stifterův památník. Touto cestou jsem naposledy šel před 24 lety (!) s Vojtou, když mu bylo 6 let. Tehdy jsem ty stoupáky vybíhal s malým Vojtíškem na zádech. Kdeže ty loňské sněhy jsou. Jindřiška nasadila a držela velmi svižné tempo a tak jsem doma po túře místo pozdně odpoledního trenažeru vytuhnul a byl z toho slušný gaučing. Snad to, že střídám kolo s horami, udělá radost Jakubovi a bude kvitovat, že přípravu na výstup na Matterhorn nezanedbávám a každý den si jej přípomínám ZDE.

>...více

14. 01. 2017, 15:44:18
Jiří Hledík
04.
listopadu 2016

ve dvou se to lépe táhne aneb je čas udělat rozhodnutí

Projednáno, rozhodnuto. Můj čas v divizi SOLO se opravdu přibližuje a tak je na čase říci, s kým chci v dalších letech vytvořit dvoučlenný tým a dál závodit. Je to Michal Klimeš – sporťák každým coulem, vynikající běžec, cyklista, který má k extrémním vytrvalostním tratím blizoučko. Je to skromný dříč, srdcař a nadšenec. S Michalem jsme se poprvé potkali v roce 2014 na akci „Na kole dětem“, později na té samé akci i v roce 2015 a potom ještě jednou, když jsme jeli začátkem srpna 2015 za Metlife „Handy bike 111“ Okolo Československa (tehdy Michal vytvořil nerozlučnou „dvojku“ s jednonohým Tomášem Korbičkou a všem nám šli příkladem svojí neskutečnou bojovností a nasazením). Už vloni jsem Michala lákal do tandemu v CUT, ale marně. Ale já se jen tak nevzdávám, a tak až na podruhé „slovo dalo slovo“. Můj původní plán na sezónu 2017 to zásadně nezmění – pojedu potřetí na MS do Grazu v divizi SOLO na trati „classic“, ale v rámci přípravy už plánujeme společné týdenní soustředění v Jeseníku, následně v Beskydech a potom by Michal jel s týmem jako můj doprovod na Glocknermanovi, aby si naživo zažil atmosféru ultramaratonu. Pokud vše dopadne dobře, tak bychom se měli v létě ještě objevit na nějaké 24 hodinovce a odjet společný závod. Každopádně první společný ultramaraton v týmové dvojici plánujeme hned Race Around Ireland 2018, kde na trati 2.180 km s převýšením 22.000 m budeme bojovat s irskými drsnými kluky a uděláme vše proto, aby to „cinklo“. Co potom? No přeci to, co se mi pořád honí hlavou… ! Jíra

>...více

14. 01. 2017, 15:19:57
Jiří Hledík
02.
listopadu 2016

setkání se srdcaři královohradeckého sportu

V souvislosti s obnovou památky mého otce mě vystopovali Králohradečtí sportovní redaktoři – nejdříve Michal Petrák v souvislosti s myšlenkou napsat knihu o fotbalové legendě Jirkovi Hledíkovi. Zanedlouho Slávek Trávníček v souvislosti s pro něj překvapujícím zjištěním, že tady někde po „velkém hradeckém votrokovi“ zůstal jeho syn. A tak ze zvědavosti mě nejenom vypátral, ale také navázal moc pěkný vztah, jenž vyústil v osobní setkání s ním, s Michalem a dalšími pamětníky hradeckých votroků. No a vznikly z toho pro mě „srdcovky“ v podobě dvou článků na webu „Sport pod Bílou věží“, který vytvořil další nadšenec Tomáš Rademacher. Článek Otec a syn najdete ZDE a rozhovor Slávka Trávníčka s Jirkou Hledíkem mladším si můžete přečíst ZDE. Takže přátelé, moc a z celého srdce vám za sebe a za tátu děkuji!!! Jíra

>...více

14. 01. 2017, 15:11:18
Jiří Hledík
23.
října 2016

8. soustředění CUT

Od pátku do neděle probíhalo již 8. soustředění našeho realizačního týmu. Tentokráte bylo v jihočeském Purkarci. Kromě Vojty a Alči do sobotního rána postupně přijeli Jindřiška, Jakub, Vláďa, Honza, Štěpán a Zdenek. Já s Mechošem jsme vyrazili na kolech v pátek odpoledne a také jsme se na nich vraceli i v neděli odpoledne domů. Tentokrát jsme po oba víkendové dny vyráželi na kola. V sobotu za slunečného počasí jsme projeli moc pěkné kolečko v lokalitě mezi Hlubokou/V a Hněvkovicemi po obou stranách Vltavy, jejíž součástí je ve směru Hluboká - Purkarec cyklostezka vedoucí až do Poněšic. V neděli jsme v inverzi projeli přes Hněvkovickou přehradu, Týn/V a Bohunice kolečko kolem Temelína, který byl celou dobu ukryt v husté mlze. V sobotu večer jsme si promítali kultovní film z 1. ročníku RAAM z roku 1983 (!), povídali si o odjetých závodech a nové sezóně 2017. Definitivně jsme si potvrdili náš 3. start na Glocknerman, který se tradičně jezdí jako mistrovství světa v silničním ultramaratonu. Bude to již 20. ročník a pro mne to bude první start v kategorii 60+ (předchozí starty byly v kategorii 50+ v 2008 a 2013). Protože už je na čase se pomalu loučit s ultramaratony v divizi SOLO, rozhodl jsem se, že bych to rád udělal po tomto závodě a dál už bych pokračoval jen ve dvojici. Právě o tom jsme si povídali, co na to tým, kdo by mohl být tím adeptem ze CUT a kdo „z venku“. A protože už několik rádoby pokusů v minulosti bylo, ale vlastně jeden jediný se nakonec uskutečnil (úspěšný se Štěpánem na jaře 2014 na DOS RAS EXTREME…), tak jsme naše rozhodování neuzavřeli. Přestože někteří CUŤáci mohli přijet jen na skok (Jakub pokaždé jen na večer, Zdeněk jen na sobotu), byla to paráda nás zase takhle vidět pohromadě. Díky, bylo mně s vámi se všemi moc pěkně!

>...více

14. 01. 2017, 14:58:55
Jiří Hledík
16.
října 2016

"štěrkovka" - gravel bike marin gestalt 3

Co může silničáře ještě překvapit a z čeho můžeš mít ještě radost? Co takhle lítat po lesních cestách nebo „polňačkách“, štěrkových zkratkách, šotolinových stezkách? Na to jsem dlouho myslel a najednou přišla nová výzva – gravel bike! Více jak 4 měsíce visel u Mechoše ve vitríně Marin Gestalt 3 – novinka pro rok 2016 z Kalifornie. Opravdová „štěrkovka“! Panečku, je to tady! Hned jak jsem ji viděl, věděl jsem, že je to jen otázka času a budu se s ní prohánět po jihočeských lesích, kolem rybníků po zapadlých stezkách. Sobotní den byl jak stvořený pro její první otestování. Akorát vhod mi přišla nabídka od Jakuba na společnou vyjížďku. Neváhal jsem a projeli jsme se podél Vltavy Poněšickými lesy na Týnsko, kolem atomky a zpět. Velikost „XL“ mně padla jak ušitá, rozdíly v geometrii oproti mým závodním silničkám od Jardy Hrubého jsou minimální a není třeba vůbec nic ladit! Po první odjeté stovce hýřím radostí z toho, jak je to pohodlná ale přitom stále ještě sportovní jízda. Na 622x30 schwalbe S-One pláštích se v lesních sjezdech cítím jistě. Kolo perfektně vede stopu a reaguje na každou seberychlejší změnu směru. V táhlých výjezdech je sice znát 3 kila navíc oproti mým karbonovým speciálům, ale tohle kolo nemusím šetřit a můžu mu pořádně naložit i na rozbitých cestách. Na řazení na SRAMu jsem si rychle zvyknul. A protože v jednoduchosti je krása, tak Gestalta 3 vybavili kombinací 1x11 v sazení 44 x 10-44. Přesně pro vyznavače nesilového pojetí jízdy a frekvenčního šlapání. Není nad čím mudrovat a ztrácet část dlouhým přemýšlením nad tím, jestli přechod na jedno převodník ubere kolu na kráse a na komfortu ve škále řazení. Za chvíli v tom vidíš jenom výhody. No a na své si přijde i milovník řemeslné práce a detailů – Gestalt 3 jich má opravdu mnoho přestože na první pohled vypadá kolo stroze a jednoduše. I v tom je jeho krása! Mechu, „štěrkovka“ je jedna velká radost tam, kde končí asfalt.

>...více

14. 01. 2017, 14:22:05
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 4 / 62, celkem 308 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity