Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

05.
března 2017

Jsem certifikovaný kouč

A další sen, který jsem si přál splnit, se stal skutečností. Stal jsem se certifikovaným koučem. Od října do března pod vedením profesionálního kouče Vladimíra Kludaje a jeho skvělého týmu jsem absolvoval vzdělávací kurz „Vědomý koučink“ akreditovaný MŠMT pro pracovní činnost „Kouč“ podle standardů ICF Mezinárodní federace koučů. Vlado mi ukázal, jak se stát opravdovým koučem, jak podporovat lidi na cestě v přemýšlení, ve vytváření nápadů, vizí, cílů i akcí a jejich okamžitého uskutečňování v potřebném čase. Poznal jsem i velmi inspirativní mentory Bohdanu a Lucku a prožil hezké chvíle s příjemnými spolužáky - vzpomínky na kurz najdete v Galerii ZDE. I po tolika letech práce s lidmi jsem se otevřel myšlence vzdělávat se dál. Na začátku tohoto rozhodnutí byla Jindřiška a já jsem rád, že jsem se nechal přesvědčit. Pořád je co se učit, vzdělávat se a hledat nové výzvy. Když se ohlédnu, byl to opravdu náročný půl rok a takový multitasking jsem opravdu dlouho neměl. Ale dal jsem to a jsem moc rád, že jsem vydržel a už teď se těším na pokračování. S Vladem to má smysl!

>...více

06. 03. 2017, 00:31:29
Jiří Hledík
26.
února 2017

Vláďa Koplík - majitel BIKE store a mechanik CUT

Je na čase po článku o Jardovi Hrubém napsat i o Vláďovi Koplíkovi. „Mechoš“ v tandemu s Jardou dávají všem mým silničkám to, co na samém začátku, když si o nich začínáme povídat, od nich očekávám. S „Mechošem“ vedeme diskuze o cílovém designu kol, o komponentách, doplňcích, detailech a vše ladíme podle potřeb závodů, na které se připravujeme. V průběhu závodů se o kola stará a servisuje, po závodech je zase repasuje. Časem mi pomohl vyřešit problém s převody závodních silniček, který by mi pomohl zvládat i ty nejtěžší stoupání na ultramaratonských tratích a přitom šetřil ty nejcitlivější části – kolena, která už zdaleka tak „nefachčí“ jako za mlada. „Mechoš“ se teď postaral o to, aby se téměř do roka a do dne po RAIt do mého závodního depa zase vrátily poškozené resp. zničené silničky – „Běloch“ a „Stříbrňák“. Udělal to přesně tak, jak slíbil po karambolu v Itálii, tj. jako grand pro mne. Děkuji Mechu, skvělá práce! Jak se podařilo reinkarnovat "Stříbrňáka" najdete v Galerii ZDE.

>...více

26. 02. 2017, 22:47:21
Jiří Hledík
25.
února 2017

pecha kucha night - volume 6

A je to za mnou! Vystoupení na PKN-6 a možnost prezentovat ve formátu „20x20“ svoje sdělení veřejnosti o 10 letech práce na projektech CUT už je minulostí. Pozvání Mirka Suka a týmu PKN ČB jsem sice neodolal, ale opět se ukázala ta moje drzost a frajeřina jít do takové výzvy. Není to legrace během několika vteřin sdělit nějaký příběh mapující tak dlouhé časové období jaké jsem si vybral. Zkrátka „20 vteřin a další slajd…“ to je fakt jiné kafe než ty klasické vykecávačky. Ještě se mám hodně co učit! Mechoš připravil resuscitovaného „Stříbrňáka“ v pravý čas, tj. přesně v den konání PKN a hned jsem se na něm mohl svést k rampě pro účinkující. Paráda, díky Mechu. Zásluhou Jakuba Cejpka se na FB http://pechakuchacb.cz/ hned objevily krásné fotky dokumentující tentokrát téměř rodinnou sešlost známých, kamarádů a přátel. Za CUT se přišli podívat Vláďa, Mechoš, Jindřiška, Anička a náš dlouholetý fanda Franta Drtina. Moc rád jsem se viděl s Bobem, Danou, Eliškou, Frantou, Mirkem, Jíťou a dalšími přáteli. Fotky od Jakuba najde v Galerii ZDE.

>...více

25. 02. 2017, 19:58:14
Jiří Hledík
21.
ledna 2017

jarda hrubý - český ernesto colnago

Konstruktéra kol Jardu Hrubého považuji za českého Ernesta Colnaga! Pro mne je Jarda člověk, který konstrukci rámů, stavbě kol a vývoji technologií tohoto oboru více než rozumí a kterého si osobně moc vážím. Z těch starších snese srovnání jen pan Kovařík (značka KOVAŘÍK), z těch současných pan Duchek (značka DURATEC). Jarda netouží po publicitě, popularitě ani slávě. Přesto byl za špičkovými modely PELLS a nyní Favoritu pomohl ukázat cestu, kam by měl jít. Obchodní značkou jeho rámů je „ROZZO“ http://rozzo.cz/ . Pro mě Jarda dělal všechny 3 závodní modely „silniček“, které se mnou jezdily v drsných podmínkách na závodech světové ultramaratonské série, pod značkou „RUBACUORI“. V klidu a pohodě ve svých dílnách vytváří vize toho, kam může „rámařina“ dále jít. Najdete tady CNC obráběcí stroj, TIG svářečku, stroje na obrábění kovů, formy na dělání a lepení trubek, spoustu nejrůznějších přípravků pro správné a přesné měření a sestavení geometrie kola. Má to zde velmi osobní kouzlo! Velkou radost mi udělal článek ve Forbesu, kde se najednou mezi celebritami objevil v sekci "Neviditelní" smějící se Jarda popisující svůj vztah k tomu, čemu doslova a do písmene propadnul. Jarda dělá kola dle přání klientů na základě jejich představ o geometrii, vlastnostech a designu. Stavbu rámových setů vždy spojuje s nějakým příběhem a zájmem klienta. Klienty si ale vybírá a ti, kteří nemají dost trpělivosti, nemají šanci. A když si počkáš, dočkáš se originálních Czech Hand Made zcela nevšedních produktů a splnění svých snů a očekávání. Jeho kola jezdí na několika kontinentech, jezdí na dráze, silnici a MTB tratích. Jezdí na nich i profesionální cyklisté doma i v zahraničí, olympionici, mistři Evropy i světa. Tou největší přidanou hodnotou jeho rámů je možnost jejich opravy po různých havárkách a pádech, které se s koly mohou stát. To je u jeho karbonových rámů dané zcela odlišnou konstrukcí od předražených rámů typu „monocoque“ jenž už při malých karambolech řeší jejich prodejci se zákazníky tak, že jim tvrdí, že takový rám je neopravitelný a … „kup si nový“. Tuto nespornou výhodu jsem zažil na vlastní kůži, když jsme vloni v dubnu v italském Silvi ještě před startem Race Across Itally zničili obě závodní silničky. Naprosto neopravitelná záležitost. Ale ne v případě rámů od Jardy Hrubého! A tak díky jeho šikovným rukám a zkušenostem se postupně podařilo opravit „Bělocha“ a resuscitovat „Stříbrňáka“ a vrátit je zase do hry! Náklady na opravy byly neporovnatelně nižší než si pořídit nové rámové sety. Jiné rámy už nechci. A protože se už blíží mých „60“ rodí se u Jardy v dílně překvapení – už brzy spatří jeho finální verze světlo světa a premiéru bude mít v Brně společně s promítáním filmů, fotek a povídání o ultramaratonech. Fotky z archivu najdete ZDE.

>...více

21. 01. 2017, 18:19:46
Jiří Hledík
01.
ledna 2017

PF 2017

>...více

14. 01. 2017, 15:55:30
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 5 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity