Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

03.
října 2016

stary na grand fondo na trase "5 monumentů"

První říjnovou sobotu jsem se účastnil krásného maratonu na jihu Čech „Bohemian Grand Fondo“, jenž se tradičně jezdí na podporu v boji proti rakovině prsu. Tento závod se v Čechách jezdí teprve 3 roky (prvního ročníku v roce 2014 jsem se účastnil jako domestik kamaráda Boba). Letos pořadatel připravil vedle tratí „Fondo Český Krumlov“ (120 km, 3048 m převýšení) a „Bohemian Grand Fondo“ (183 km, 4438 m převýšení), vrchařskou ochutnávku „5K monument“ (221 km, 5.282 m převýšení). Tu jsem si vybral a na konci letošní „sezóny“ projel. Opět s Bobem a tentokrát i s jeho kamarádem Davidem. Trať 5KM byla jedna velká a nádherná skládačka krásných kopců a stoupání na Českokrumlovsku, v Blanském lese, Lipensku a Boleticku. Prostě paráda! Až na defekt (ve sjezdu za Světlíkem mně doslova bouchla galda na zadním kole…) vše probíhalo bez problémů, za krásného počasí a za účasti mnoha startujících hlavně na kratších tratích. Na trati 5KM startovalo 60 závodníků, z toho jen 6 starších 50 let což předurčovaly především parametry závodu – profil, délka tratě a časový limit. Na trati pak byly 3 měřené horské časovky, podle kterých se nakonec určoval celkové pořadí (nikoli podle celkového času). Závod jsem absolvoval za 10 hodin 43 minut 33 vteřin. Po dlouhé době jsem si alespoň trochu připomněl, jaké to bylo, když jsem ještě před padesátkou pár let jezdil maratony VELO série (dnes 53x11). Díky Jardovi Hrubému jsem už mohl jet na „Bělochovi“, kterého Jarda a následně Mechoš resuscitovali a vrátili jej do mojí závodní flotily. Ale o tom bude samostatná zpráva později.

>...více

14. 01. 2017, 14:01:33
Jiří Hledík
05.
září 2016

ledovcová túra vysoko nad hochalpenstrasse s Jakubem

Od pátku do neděle jsem s Jakubem prožil nevšední zážitky na ledovcové túře v Glocknergrupe. Chtěl jsem si výstupy na tamní třítisícovky vyšlápnout z co nejnižších výšek, tak, jak jsem to měl vždy ve zvyku. A podle toho nakonec Jakub připravil nádhernou trasu zdaleka nejenom na jeden kopec. Vymyslel okruh jdoucí přes 4 třítisícovky - Ferleiten, Schwarzenberghütte, stěna Bratschenkopf, Groesses Wiessbachhorn, Hinterer Bratschenkopf, Klockerin, Grubenschartebiwak, Hohe Dock a zpět přes Schwarzenberghütte do Ferleiten. První noc jsme strávili na Schwarzenberghütte a druhou noc na Gruberschartebiwaku 3.100 m.n.m. Počasí nám přálo, byly ideální podmínky. Každý den jsme vstávali v pět hodin ráno a vyráželi s čelovkou ještě za tmy. Krásných zážitků bylo opravdu hodně. Jakub mě moc nešetřil s vírou v to, že to ultramaratonec zvládne. Nakonec jsme tedy zdolali 4 třítisícové vrcholy, vylezli více jak 3000 metrů převýšení a vše si také pěkně slezli zpátky. Největším zážitkem byl pro mne ranní výstup 1000 metrů vysokou stěnou na hřeben Bratchenkopf na laně veden Jakubem. Tak trochu v napětí a nic netuše jakou „deskou“ na hřeben lezeme jsem se další části túry častokrát díval zpět na to, kam mě Jakub bez ostychu vytáhl. V 59 letech už nejsem žádný kamzík. Jakub tomu skvěle uzpůsobil i naše tempo. Občas jsem tak trochu nostalgicky vzpomínal, jak jsem před třiceti lety lítal v Tatrách, Fatře, na Pirinu, Rile či Kavkazu. Ale ta lehkost se už nevrátí. Přesto tenhle krásný zátěžový test tělo přijalo a bez následků zvládlo. A tak s optimismem hledím na reálnost splnění mého snu, tj. výstup na Matterhorn s Jakubem. To, že Jakub je neskutečně spolehlivý a empatický, všichni CUŤáci (a nejenom oni…) dávno víme. Ale teď jsem měl možnost poznat i to, jaký je to úžasný parťák v horách a na laně. Díky Jakube, to fakt stálo za to!!! Jakubův report z túry najdete ZDE.

>...více

14. 01. 2017, 13:50:08
Jiří Hledík
15.
srpna 2016

Start na XXVI. ročníku "Lichnov 24 hodin"

V doprovodu Alči a Vládi z našeho CUT jsem se uplynulý víkend mohl vrátit na závodní tratě a po 2 leté pauze si znovu trochu „zazávodit“. Žádný ultramaraton, ale na rozjezd jsem zkusil po mnoha letech 24 hodinovku. A vybral jsem si Lichnov, kde jsem startoval ve dvojicích celkem 4x (poprvé v roce 2002, naposledy 2007). V kategorii jednotlivci nad 50 let jsem si vyjel 2. místo a ujel 62 okruhů za 23h 54min. Při dopočtu na celých 24 hodin to pak tedy bylo 600,8 kilometrů. Žádné velké ambice, očekávání a cíle jsem neměl, potřeboval jsem se jen po dlouhé přestávce konečně rozjet a vydržet ve svižném nonstop tempu alespoň těch 24 hodin. Osobní rekord z K24 (625 km v roce 2006) zůstal tedy nedotčen. Alča s Vláďou mně vytvořili na tradičním place „u silnice" výborné zázemí a potřebnou pohodu ve dne i v noci. Počasí nám všem neskutečně přálo, měli jsme ideální podmínky. V průběhu závodu i po slavnostním vyhlášení jsem si stačil říci pár slov jak se starými známými z ultramaratonských tratí (Jirka Legerski z Eurorace 2010, Patrik Bártík z dalších ultramaratonů a 24 hodinovek), tak s novými sympatickými borci i statečnými závodnicemi. Děkuji také „Sváťa týmu“ (Lence, Ondrovi, Jarce a Zbyňkovi Fojtíčků) za milé a hlasité povzbuzování při průjezdech do nových kol závodu. Určitě povzbuzující také bylo, když Michal Klimeš přijel po noční na kole z Ostravy na trať pozdravit známe jezdce. Celkově v jednotlivcích zvítězil Sváťa Božák ve svém osobním rekordu a další známý ultramaratonec a nestor Lichnova Patrik Bártík dojel na 3. místě. V naši kategorii 50+ zvítězil Martin Trojan, sympatický borec a jezdec 24 hodinovek z Liberce, a na 3. místě dojel Josef Orság. Chci mu touto cestou vyjádřit opravdu velkou pochvalu a uznání za jeho výborný výkon – "běda nám, Josef, až začneš závodit na pořádném kole… ". Jsem moc rád, že jsme se do Lichnova vrátili a závod si takto dokázali užít. Věřím, že je to dobrý vstup do dalšího letošního závodu „5K monument“ a hlavně do nadcházející sezóny 2017 na svěťák na Glocknermana v kategorii 60+. Díky za vše!

>...více

14. 01. 2017, 12:48:53
Jiří Hledík
27.
července 2016

Šéf CUT a náš syn vojta se oženil...

Náš Vojta si uplynulou sobotu vzal za svou ženu půvabnou a laskavou Sorayu Soemadiredju. Od pátku do neděle postupně probíhala příprava, svatební obřad, hostina i oslava novomanželů v nádherném prostředí penzionu U Zámku v Pluhově Žďáru. Nebyla to jenom svatba, ale úžasný mezinárodní happening přátel a kamarádů Soráyi a Vojty z jejich studií doma i ve světě. Z pohledu kontinentů tu neměla zastoupení pouze Antarktida! Děkujeme všem svatebním hostům, kteří přijeli z různých a dalekých koutů světa, za jejich dary a krásnou atmosféru, kterou nám všem pomohli vytvořit. Děkujeme majiteli Radimovi Benešovi a jeho skvělému personálu, kuchařům, obsluze za perfektní a profesionální servis, trpělivost a rodinné prostředí. Děkujeme skupině The Maso za úžasnou hudební kulisu, playlist a skvělou pařbu na parketu a mnoho krásných písní, jež by rozvášnily i sádrového ježka. Děkujeme fotografům Jakubovi Cejpkovi a Matějovi Kardelisovi za jejich nádherné fotografie, které jsou úžasnou vzpomínkou, na kterou se nezapomíná. Byl jsem průběhem svatby našeho syna opravdu nadšen. A nejenom já…Fotky najdete zde: http://outdoorphoto.cz/gallery/sorayavojta/ 

>...více

14. 01. 2017, 16:25:08
Jiří Hledík
27.
června 2016

rekordy a vítězství nepatří jen mladým

Že rekordy a vítězství nepatří jen mladým, tak o tom nás, starší ultramaratonce, opět přesvědčila legenda RAAM Američanka Seana Hogan. Ve svých 57 letech vytvořila na letošním RAAM další ženský rekord, tentokráte v kategorii Solo Female 50-59. Co jiného k tomu říci než vyjádřit velký respekt a úctu k takovým výkonům. Jen málo kdo ví, jak je to v těchto letech těžké. Seana se po letošním RAAM stala zároveň nejstarší ženou na světě, která RAAM dokončila v časovém limitu. A to, že se stala již 7x vítězkou RAAM, nemá v historii tohoto nejdelšího ultramaratonu na světě obdoby. Přitom mezi jejím předposledním (1998) a posledním (2016) vítězstvím je časové rozmezí 16 let !!! Její výkon je tou nejlepší zprávou všem, kteří se i přes svůj pokročilý věk nechtějí cítit staří a bez motivace. K takové životní cestě a filosofii se rozhodně připojuji...

>...více

14. 01. 2017, 12:39:20
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 5 / 62, celkem 308 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity