Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

05.
září 2016

ledovcová túra vysoko nad hochalpenstrasse s Jakubem

Od pátku do neděle jsem s Jakubem prožil nevšední zážitky na ledovcové túře v Glocknergrupe. Chtěl jsem si výstupy na tamní třítisícovky vyšlápnout z co nejnižších výšek, tak, jak jsem to měl vždy ve zvyku. A podle toho nakonec Jakub připravil nádhernou trasu zdaleka nejenom na jeden kopec. Vymyslel okruh jdoucí přes 4 třítisícovky - Ferleiten, Schwarzenberghütte, stěna Bratschenkopf, Groesses Wiessbachhorn, Hinterer Bratschenkopf, Klockerin, Grubenschartebiwak, Hohe Dock a zpět přes Schwarzenberghütte do Ferleiten. První noc jsme strávili na Schwarzenberghütte a druhou noc na Gruberschartebiwaku 3.100 m.n.m. Počasí nám přálo, byly ideální podmínky. Každý den jsme vstávali v pět hodin ráno a vyráželi s čelovkou ještě za tmy. Krásných zážitků bylo opravdu hodně. Jakub mě moc nešetřil s vírou v to, že to ultramaratonec zvládne. Nakonec jsme tedy zdolali 4 třítisícové vrcholy, vylezli více jak 3000 metrů převýšení a vše si také pěkně slezli zpátky. Největším zážitkem byl pro mne ranní výstup 1000 metrů vysokou stěnou na hřeben Bratchenkopf na laně veden Jakubem. Tak trochu v napětí a nic netuše jakou „deskou“ na hřeben lezeme jsem se další části túry častokrát díval zpět na to, kam mě Jakub bez ostychu vytáhl. V 59 letech už nejsem žádný kamzík. Jakub tomu skvěle uzpůsobil i naše tempo. Občas jsem tak trochu nostalgicky vzpomínal, jak jsem před třiceti lety lítal v Tatrách, Fatře, na Pirinu, Rile či Kavkazu. Ale ta lehkost se už nevrátí. Přesto tenhle krásný zátěžový test tělo přijalo a bez následků zvládlo. A tak s optimismem hledím na reálnost splnění mého snu, tj. výstup na Matterhorn s Jakubem. To, že Jakub je neskutečně spolehlivý a empatický, všichni CUŤáci (a nejenom oni…) dávno víme. Ale teď jsem měl možnost poznat i to, jaký je to úžasný parťák v horách a na laně. Díky Jakube, to fakt stálo za to!!! Jakubův report z túry najdete ZDE.

>...více

14. 01. 2017, 13:50:08
Jiří Hledík
15.
srpna 2016

Start na XXVI. ročníku "Lichnov 24 hodin"

V doprovodu Alči a Vládi z našeho CUT jsem se uplynulý víkend mohl vrátit na závodní tratě a po 2 leté pauze si znovu trochu „zazávodit“. Žádný ultramaraton, ale na rozjezd jsem zkusil po mnoha letech 24 hodinovku. A vybral jsem si Lichnov, kde jsem startoval ve dvojicích celkem 4x (poprvé v roce 2002, naposledy 2007). V kategorii jednotlivci nad 50 let jsem si vyjel 2. místo a ujel 62 okruhů za 23h 54min. Při dopočtu na celých 24 hodin to pak tedy bylo 600,8 kilometrů. Žádné velké ambice, očekávání a cíle jsem neměl, potřeboval jsem se jen po dlouhé přestávce konečně rozjet a vydržet ve svižném nonstop tempu alespoň těch 24 hodin. Osobní rekord z K24 (625 km v roce 2006) zůstal tedy nedotčen. Alča s Vláďou mně vytvořili na tradičním place „u silnice" výborné zázemí a potřebnou pohodu ve dne i v noci. Počasí nám všem neskutečně přálo, měli jsme ideální podmínky. V průběhu závodu i po slavnostním vyhlášení jsem si stačil říci pár slov jak se starými známými z ultramaratonských tratí (Jirka Legerski z Eurorace 2010, Patrik Bártík z dalších ultramaratonů a 24 hodinovek), tak s novými sympatickými borci i statečnými závodnicemi. Děkuji také „Sváťa týmu“ (Lence, Ondrovi, Jarce a Zbyňkovi Fojtíčků) za milé a hlasité povzbuzování při průjezdech do nových kol závodu. Určitě povzbuzující také bylo, když Michal Klimeš přijel po noční na kole z Ostravy na trať pozdravit známe jezdce. Celkově v jednotlivcích zvítězil Sváťa Božák ve svém osobním rekordu a další známý ultramaratonec a nestor Lichnova Patrik Bártík dojel na 3. místě. V naši kategorii 50+ zvítězil Martin Trojan, sympatický borec a jezdec 24 hodinovek z Liberce, a na 3. místě dojel Josef Orság. Chci mu touto cestou vyjádřit opravdu velkou pochvalu a uznání za jeho výborný výkon – "běda nám, Josef, až začneš závodit na pořádném kole… ". Jsem moc rád, že jsme se do Lichnova vrátili a závod si takto dokázali užít. Věřím, že je to dobrý vstup do dalšího letošního závodu „5K monument“ a hlavně do nadcházející sezóny 2017 na svěťák na Glocknermana v kategorii 60+. Díky za vše!

>...více

14. 01. 2017, 12:48:53
Jiří Hledík
27.
července 2016

Šéf CUT a náš syn vojta se oženil...

Náš Vojta si uplynulou sobotu vzal za svou ženu půvabnou a laskavou Sorayu Soemadiredju. Od pátku do neděle postupně probíhala příprava, svatební obřad, hostina i oslava novomanželů v nádherném prostředí penzionu U Zámku v Pluhově Žďáru. Nebyla to jenom svatba, ale úžasný mezinárodní happening přátel a kamarádů Soráyi a Vojty z jejich studií doma i ve světě. Z pohledu kontinentů tu neměla zastoupení pouze Antarktida! Děkujeme všem svatebním hostům, kteří přijeli z různých a dalekých koutů světa, za jejich dary a krásnou atmosféru, kterou nám všem pomohli vytvořit. Děkujeme majiteli Radimovi Benešovi a jeho skvělému personálu, kuchařům, obsluze za perfektní a profesionální servis, trpělivost a rodinné prostředí. Děkujeme skupině The Maso za úžasnou hudební kulisu, playlist a skvělou pařbu na parketu a mnoho krásných písní, jež by rozvášnily i sádrového ježka. Děkujeme fotografům Jakubovi Cejpkovi a Matějovi Kardelisovi za jejich nádherné fotografie, které jsou úžasnou vzpomínkou, na kterou se nezapomíná. Byl jsem průběhem svatby našeho syna opravdu nadšen. A nejenom já…Fotky najdete zde: http://outdoorphoto.cz/gallery/sorayavojta/ 

>...více

14. 01. 2017, 16:25:08
Jiří Hledík
27.
června 2016

rekordy a vítězství nepatří jen mladým

Že rekordy a vítězství nepatří jen mladým, tak o tom nás, starší ultramaratonce, opět přesvědčila legenda RAAM Američanka Seana Hogan. Ve svých 57 letech vytvořila na letošním RAAM další ženský rekord, tentokráte v kategorii Solo Female 50-59. Co jiného k tomu říci než vyjádřit velký respekt a úctu k takovým výkonům. Jen málo kdo ví, jak je to v těchto letech těžké. Seana se po letošním RAAM stala zároveň nejstarší ženou na světě, která RAAM dokončila v časovém limitu. A to, že se stala již 7x vítězkou RAAM, nemá v historii tohoto nejdelšího ultramaratonu na světě obdoby. Přitom mezi jejím předposledním (1998) a posledním (2016) vítězstvím je časové rozmezí 16 let !!! Její výkon je tou nejlepší zprávou všem, kteří se i přes svůj pokročilý věk nechtějí cítit staří a bez motivace. K takové životní cestě a filosofii se rozhodně připojuji...

>...více

14. 01. 2017, 12:39:20
Jiří Hledík
14.
června 2016

setkání ve favoritu

S Jardou Hrubým jsem se setkal ve značkové prodejně FAVORITU v Praze. Konstruktér mých závodních kol mi vyšel vstříc a pomůže kolům zničeným na RAIt letos v dubnu zase vdechnout život. Schůzku jsme si dali právě v této prodejně, protože Jarda pro FAVORIT začal pracovat. Byl to pro mne zážitek vidět na vlastní oči, že tahle "srdcovka" znovu žije a jede, a že je u toho někdo, kdo konstrukci rámů, stavbě kol a vývoji technologií tohoto oboru více než rozumí a kterého si osobně moc vážím. To byl od Favoritu opravdu majstr štyk pozvat ho ke spolupráci! Moc tomuto spojení fandím a Jardovi jsem vděčný za jeho pomoc. Taky jsem byl mile překvapený, jak se ke mně v prodejně hlásili a jak to anoncovali na FB.

>...více

14. 01. 2017, 12:17:56
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 5 / 62, celkem 307 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity