Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

12.
června 2016

vzpomínka na Honzu bicka

Na pozvání Nely jsme dnes jeli do Úhošťan u Kadaně, abychom si přišli zavzpomínat na našeho kamaráda Honzu Bicka. Moc rádi jsme se stali součástí vyplnění jeho přání a společně s Nelou, Honzíčkem, jejich příbuznými a přáteli vystoupili do místa, „kde si pohrává s větrem“ (jak píše Nela…). Teprve na místě jsme si uvědomili, jak úžasnou atmosféru a energii to místo má a s jakým citem bylo vybráno. Z dalekého Valašska neváhali přijet Sváťa Božák s Lenkou a Ondrou. Na místo srazu také přijeli z Klášterce nad Ohří i někteří účastníci cyklistické akce „Na kole dětem“. Společně jsme vystoupili na stolovou horu Úhošť a prošli se po jejím vrcholovém plató. Nikomu z nás nevadil déšť, který přestal teprve na západním ostrohu stolové hory tam, kde stojí bájná socha Herberta Kiszy, a kde jsme se všichni zastavili a alespoň na chvíli jsme byly ve vzpomínkách s Honzu. Nelo, moc Ti děkujeme za pozvání a možnost být s vámi.

>...více

14. 01. 2017, 12:29:32
Jiří Hledík
22.
dubna 2016

race across italy - nakonec nestartujeme!

Během posledních dvou dnů se stalo něco, co jsem si ani ve snu nedokázal nikdy představit. Ve středu jsme po 1200 kilometrech dorazili do místa startu a cíle RAIt do Silvi. Tam nás místo odpočinku a pohody na terase bungalovu čekala fatální minela a ztráta obou silniček. Když jsem před pár lety viděl na youtube videa, jak auta se střešními nosiči plných kol vjíždí do garáží, podjezdů, průjezdů, … a jaký je z toho výsledek, nevěřícně jsem kroutil hlavou a byl jsem si naprosto jist, že se mi taková věc nikdy (!!!) nemůže přihodit. V Silvi se to stalo bohužel i nám. Už jenom pár stovek metrů nás dělilo od ubytování a na ulici Dante Alighieri při průjezdu pod železničním viaduktem se během vteřiny o všem rozhodlo. Ozvaly se 2 rány a v nás by se krve nedořezal. Vystřelíme z auta a vidíme na silnici za námi tu spoušť. Je „dobojováno“. Tma před očima, těžko popsat co člověk v tu chvíli cítil, když se díval na obě poškozené silničky. Škoda je velká, na startu budeme chybět. Ze Silvi odjíždíme domů druhý den ráno poté, co vše hlásíme pořadateli závodu. Osud ale člověk nepřetlačí a tak netrvá dlouho a pomáháme si na to rychle zapomenout. Závod je ztracen, teď už jen bilancujeme ztráty, jednáme s pojišťovnou. Na druhou stranu ale všichni víme, že je třeba koukat na to co je před námi, vždyť sezóna teprve začíná a v Itálii máme ještě jeden job. Takže s RAIt se loučím lehce nostalgickou připomínkou startovní listiny v předvečer startu (na aktuálním „track list“ už moje jméno není uvedeno).

>...více

14. 01. 2017, 11:57:32
Jiří Hledík
10.
dubna 2016

orbea - lidé a artefakty které mám rád

S Orbeou, podobně jako to bylo na Svornosti, je spojeno kamarádství, přátelství a setkávání lidí kolem kol, běžek a horských túr, pro které jsou zde výborné podmínky. Ráz chaty také tvoří artefakty, které Pavel cíleně sbírá a dává je na ta správná místa, kde vyniknou. Ze všeho nejvíce se na tom podílela ruka řezbáře Tondy Vernera – legendy horské služby z Lipové-lázně. „Čibuk“, jak Tondovi říkají jeho kamarádi a přátelé, mnoho let řeže a dlátem sochá v lipovém dřevě a špalcích dárky pro kamarády a známe pro radost. Tonda je také nepřeberná studnice historek a příběhů z tohoto kraje. Každé setkání s ním něčím překvapí. Nebylo tomu jinak ani tentokrát, kdy jsme se zase po dlouhé době znovu viděli.

>...více

14. 01. 2017, 11:41:38
Jiří Hledík
09.
dubna 2016

soustředění v jeseníkách na orbee

Dnes jsem se vrátil ze soustředění v Jeseníku, které se jako vždy uskutečnilo u Pavla Dědice na Orbee. Od soboty do soboty se vystřídaly všechny druhy počasí. V krásném prostředí Jeseníků, Javorníků i Orlických hor jsem odjel 712 kilometrů, nastoupal 9.645 metrů převýšení a strávil v sedle 28 hodin. Tentokrát bylo nejčastěji přejížděným sedlem Ramzová a Rejvíz, který mně posloužil jako trenažer jízdy do vrchu. Krásný trénink byl v Javornících přes Travnou do Ladek-Zdrój. Naop...ak smutný jsem byl z toho, že cesta na Praděd byla ještě „zarubaná“, a tak jsem se musel u Pusteven vracet přes Lyru a Vidly bez skalpu moravského velikána. Vynahradil jsem si to však „kolečkem“ přes Ramzovou, Pusté Žibřidovice, Dlouhé Stráně, Červenohorské sedlo. Ve výjezdu na hráz horní nádrže Dlouhých Strání jsem poprvé zažil, co je to jet do kopce s cyklistou na elektrokole (nakonec nedojel…) a jak zase chutná, když ve 3 stupních celsia za mrazivého deště zdrháte z horní nádrže dolů a už se těšíte, jak vybušíte na Červenohorské sedlo, abyste se alespoň trochu zahřáli. Na Orbee byly díky Pavlovi a Vlastě opět skvělé podmínky a prostředí pro trénink, odpočinek a přátelské povídání. Díky Pavle a Vlasto!

>...více

14. 01. 2017, 11:36:24
Jiří Hledík
31.
března 2016

test "8 hodin na Hlincově hoře"

Před odjezdem do Jeseníků na kemp k Pavlovi na Orbeu jsem ještě stihnul odjet tradiční nonstop test na Hlincově hoře. Po dohodě s Jakubem mi opět dělal sparingpartnera a tak to byl pro nás v březnu 3. společný trénink. Počasí nám nemohl vyjít lépe! Trať jsme jeli na obvyklém okruhu přes Hlincovu horu jako všechny předchozí testy v minulých letech. Cíl byl odjet minimálně deset 20 kilometrových okruhů s převýšením cca 250 metrů a pokud to zvládneme dříve než za 8 hodin, tak k tomu ještě nějaký kilásek přidat. A tak jsme za 8 hodin a 13 minut odjeli celkově 223 kilometrů a nastoupali jsme 2.545 m.p. Tentokrát žádná podpora na trati, ale všechno pěkně na zádech v batohu (traťovky, banány, pití, foťáky, …) – zkrátka slušná přídavná zátěž na našich bedrech nám to trochu znesnadnila. I přesto, hlavně díky Jakubovi a jeho výborné fyzičce i díky pěknému počasí, jsme odjeli slušný tréninkový průměr. Díky Jakube, opět to byl s Tebou parádní trénink!

>...více

14. 01. 2017, 11:25:02
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 6 / 62, celkem 307 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity