Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

31.
prosince 2016

poslední cyklistický trénink ve 2016

… a protože tady na jihu je od pátku krásné počasí a trenažeru jsem si za posledních pár týdnů užil docela dost, sednul jsem na novou MG3 a za lehkého mrazíku jsem vyrazil na 4 hodiny na okruh pod Novohradské hory přes Třeboň na Jakuli a zpátky. Cesta byla jak v pohádce o Mrazíkovi. Testoval jsem si nový camelback a pochvaloval jsem si jízdní vlastnosti MG3, která si poradila s ledíčkem na lesních cestách. Tak věřím, že i vy, skalní silničáři či bajkeři, jste si to užili podle svých představ!

>...více

14. 01. 2017, 15:50:10
Jiří Hledík
11.
prosince 2016

výstup na stifterův památník a na plechý

Místo pravidelného sobotního tréninku jsem si s Jindřiškou udělal výlet na hřebeny Šumavy. No výlet, nakonec to bylo 23 kilometrů a výstup na jeden z nejhezčích hřebenů Šumavy. Počasí nám přálo, nikde nikdo. Zvolili jsme si nádhernou cestu z Nové Pece přes Plešné jezero a Stifterův památník. Touto cestou jsem naposledy šel před 24 lety (!) s Vojtou, když mu bylo 6 let. Tehdy jsem ty stoupáky vybíhal s malým Vojtíškem na zádech. Kdeže ty loňské sněhy jsou. Jindřiška nasadila a držela velmi svižné tempo a tak jsem doma po túře místo pozdně odpoledního trenažeru vytuhnul a byl z toho slušný gaučing. Snad to, že střídám kolo s horami, udělá radost Jakubovi a bude kvitovat, že přípravu na výstup na Matterhorn nezanedbávám a každý den si jej přípomínám ZDE.

>...více

14. 01. 2017, 15:44:18
Jiří Hledík
04.
listopadu 2016

ve dvou se to lépe táhne aneb je čas udělat rozhodnutí

Projednáno, rozhodnuto. Můj čas v divizi SOLO se opravdu přibližuje a tak je na čase říci, s kým chci v dalších letech vytvořit dvoučlenný tým a dál závodit. Je to Michal Klimeš – sporťák každým coulem, vynikající běžec, cyklista, který má k extrémním vytrvalostním tratím blizoučko. Je to skromný dříč, srdcař a nadšenec. S Michalem jsme se poprvé potkali v roce 2014 na akci „Na kole dětem“, později na té samé akci i v roce 2015 a potom ještě jednou, když jsme jeli začátkem srpna 2015 za Metlife „Handy bike 111“ Okolo Československa (tehdy Michal vytvořil nerozlučnou „dvojku“ s jednonohým Tomášem Korbičkou a všem nám šli příkladem svojí neskutečnou bojovností a nasazením). Už vloni jsem Michala lákal do tandemu v CUT, ale marně. Ale já se jen tak nevzdávám, a tak až na podruhé „slovo dalo slovo“. Můj původní plán na sezónu 2017 to zásadně nezmění – pojedu potřetí na MS do Grazu v divizi SOLO na trati „classic“, ale v rámci přípravy už plánujeme společné týdenní soustředění v Jeseníku, následně v Beskydech a potom by Michal jel s týmem jako můj doprovod na Glocknermanovi, aby si naživo zažil atmosféru ultramaratonu. Pokud vše dopadne dobře, tak bychom se měli v létě ještě objevit na nějaké 24 hodinovce a odjet společný závod. Každopádně první společný ultramaraton v týmové dvojici plánujeme hned Race Around Ireland 2018, kde na trati 2.180 km s převýšením 22.000 m budeme bojovat s irskými drsnými kluky a uděláme vše proto, aby to „cinklo“. Co potom? No přeci to, co se mi pořád honí hlavou… ! Jíra

>...více

14. 01. 2017, 15:19:57
Jiří Hledík
02.
listopadu 2016

setkání se srdcaři královohradeckého sportu

V souvislosti s obnovou památky mého otce mě vystopovali Králohradečtí sportovní redaktoři – nejdříve Michal Petrák v souvislosti s myšlenkou napsat knihu o fotbalové legendě Jirkovi Hledíkovi. Zanedlouho Slávek Trávníček v souvislosti s pro něj překvapujícím zjištěním, že tady někde po „velkém hradeckém votrokovi“ zůstal jeho syn. A tak ze zvědavosti mě nejenom vypátral, ale také navázal moc pěkný vztah, jenž vyústil v osobní setkání s ním, s Michalem a dalšími pamětníky hradeckých votroků. No a vznikly z toho pro mě „srdcovky“ v podobě dvou článků na webu „Sport pod Bílou věží“, který vytvořil další nadšenec Tomáš Rademacher. Článek Otec a syn najdete ZDE a rozhovor Slávka Trávníčka s Jirkou Hledíkem mladším si můžete přečíst ZDE. Takže přátelé, moc a z celého srdce vám za sebe a za tátu děkuji!!! Jíra

>...více

14. 01. 2017, 15:11:18
Jiří Hledík
23.
října 2016

8. soustředění CUT

Od pátku do neděle probíhalo již 8. soustředění našeho realizačního týmu. Tentokráte bylo v jihočeském Purkarci. Kromě Vojty a Alči do sobotního rána postupně přijeli Jindřiška, Jakub, Vláďa, Honza, Štěpán a Zdenek. Já s Mechošem jsme vyrazili na kolech v pátek odpoledne a také jsme se na nich vraceli i v neděli odpoledne domů. Tentokrát jsme po oba víkendové dny vyráželi na kola. V sobotu za slunečného počasí jsme projeli moc pěkné kolečko v lokalitě mezi Hlubokou/V a Hněvkovicemi po obou stranách Vltavy, jejíž součástí je ve směru Hluboká - Purkarec cyklostezka vedoucí až do Poněšic. V neděli jsme v inverzi projeli přes Hněvkovickou přehradu, Týn/V a Bohunice kolečko kolem Temelína, který byl celou dobu ukryt v husté mlze. V sobotu večer jsme si promítali kultovní film z 1. ročníku RAAM z roku 1983 (!), povídali si o odjetých závodech a nové sezóně 2017. Definitivně jsme si potvrdili náš 3. start na Glocknerman, který se tradičně jezdí jako mistrovství světa v silničním ultramaratonu. Bude to již 20. ročník a pro mne to bude první start v kategorii 60+ (předchozí starty byly v kategorii 50+ v 2008 a 2013). Protože už je na čase se pomalu loučit s ultramaratony v divizi SOLO, rozhodl jsem se, že bych to rád udělal po tomto závodě a dál už bych pokračoval jen ve dvojici. Právě o tom jsme si povídali, co na to tým, kdo by mohl být tím adeptem ze CUT a kdo „z venku“. A protože už několik rádoby pokusů v minulosti bylo, ale vlastně jeden jediný se nakonec uskutečnil (úspěšný se Štěpánem na jaře 2014 na DOS RAS EXTREME…), tak jsme naše rozhodování neuzavřeli. Přestože někteří CUŤáci mohli přijet jen na skok (Jakub pokaždé jen na večer, Zdeněk jen na sobotu), byla to paráda nás zase takhle vidět pohromadě. Díky, bylo mně s vámi se všemi moc pěkně!

>...více

14. 01. 2017, 14:58:55
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 6 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity