Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

11.
srpna 2009

RACE 2009 - závod dokončen :

Tak nám ten 1. ročník letos jediného českého cyklistického silničního ultramaratonu skončil ! Trať 1220 km dlouhou s převýšením cca 12.000 m vedoucí z Moravy do Polska, na Slovensko a přes Maďarsko a Slovensko zpět na Moravu jsem ujel se svým skvělým doprovodným týmem za 62:53 hodin. Ale jak to vlastně probíhalo ?  

Z Bystřice jsem odstartoval ve čtvrtek v 11:36 se startovním číslem "13" doprovázen vozem s posádkou Vláďa Vebr, Vojta Hledík a Pavel Herálecký. Po celou trasu s námi ještě "putoval" další doprovodný vůz, který fungoval jako předsunutý logistický tým. Ten tvořil Vláďa Koplík, Petr Bičiště a Jindřiška Hledíková. Trasu jsme si předem rozdělili na 11 etap a naplánovali jsme si na konci každé z nich různě dlouhou přestávku. Bez spánku jsme takto projeli celou trať Polskem a Slovenskem až do Svodína (798. km trasy závodu ...), který je již kousek od Maďarských hranic. Svodín se pro nás stal na 3 hodiny místem, kde jsme se všichni trochu vyspali abychom pak pokračovali Maďarskem zpět přes Slovensko na Moravu do místa startu / cíle, tj. do Bystřice. Tam jsme všichni dorazili zdraví, spokojení a unavení z náročné trati v neděli 02:29. Náš výsledek byl opravdu týmovou prací a já jsem za něj vděčen bezezbytku všem, kteří mne doprovázeli. Vždyť vše a vždy bylo přesně připraveno, ani jednou jsme nikde nebloudili a tým svým povzbuzováním a hecováním na trase i štandech mně vytvářel skvělou atmosféru - za deště, v kopcích, při sobotní sluneční výhni cestou kolem Váhu a za všech projetých nocí. Nebyl ani důvod k něčemu takovému, protože prakticky žádné krize závodníka se nekonaly. Narozdíl od mého prvního loňského ultramaratonu (MS v Gratzu, kde jsem si vybral nováčkovskou daň a výkon za moc nestál přestože jsem dojel na 2.místě v kategorii ...) jsem zvládnul nespat víc jak 2,5 hodiny a hlavně pravidelně jíst.

Upřimně děkuji celému týmu !!! Jsem rád i za to, že jsem jej nezklamal svou jízdou i výkonem. Jsem rád, že ve svých 52 letech si mohu dovolit závodit i na ultramaratonských tratích s o více jak 15 let mladšími kolegy a trochu je "potrápit" a motivovat je k tomu, aby je "veterán" nepředjel! Jsem také upřimně rád, že jsem vstoupil mezi ultramaratonskou obec a ta mě velmi příjemně přijala (alespoň tak soudím podle reakce pořadatele a řady závodníků). Po tomto závodě jsem si jist, že projekt RAAM (účast v závodě Race Accros America v kategorii "Two Person"), který v rámci CUT je stále živý, dokončím - teď ani sám nepochybuji o tom, zda na to fyzicky a psychicky mám.

>...více

06. 09. 2009, 17:34:26
Jiří Hledík
06.
srpna 2009

RACE 2009 - registrace

Máme za sebou registraci na závod, která proběhla v Třinci. Jsem zaregistrován pod startovním číslem 13 (vybral Vojta) a budeme startovat ve startovním časem 11:36 (startuje se po 3 minutových intervalech) . Na místě registrace jsme se setkali i s oběma pořadateli závodu - s Radkem Kyselým i s Petrem Bezecným. Těsně před námi se registroval Josef Trchalík, kterého osobně považuji za favorita závodu. Závod má velmi slušné mezinárodní obsazení (viz aktuální stránky www.eurorace.cz).

>...více

06. 09. 2009, 17:53:08
Jiří Hledík
05.
srpna 2009

RACE 2009 - online přenos ze závodu

Pořadatel závodu připravil na svých webových stránkách online přenos vývoje ultramaratonu. Na grafu můžete sledovat aktuální polohu všech startujících ultramaratonců na trase závodu. Informace naleznete na www.eurorace.cz. Na tomto webu můžete též najít informace o trase závodu, o jednotlivých startujících a pravidlech závodu.

>...více

05. 08. 2009, 15:24:31
Jiří Hledík
05.
srpna 2009

RACE 2009 - informace z místa startu

Včera v průběhu dne jsme přijeli do místa startu závodu, tj. do Bystřice. Jíra, Vláďa Vebr, Vláďa Koplík, Pavel Herálecký, Vojta a Jindřiška Hledíkovi jsme přijeli z Dobré Vody. Petr Bičiště přijel za námi přímo z Jičína. Do Beskyd jsme s sebou "dovezli" opravdu nevlídné počasí, ale tím jsme si nenechali zkazit naši náladu a pohodu v týmu. Ubytovali jsme se v penzionu Polanka a začli jsme s přípravou na čtvrteční start.

>...více

11. 08. 2009, 22:53:21
Jiří Hledík
04.
července 2009

Test 500 km non-stop

S ohledem na blížící se termín ultramaratonu RACE 2009 jsem se rozhodl nejet další (letos již čtvrtý) maraton série 53x11 "Beskyd tour" a na místo toho prověřit vytrvalostní schopnosti sebe i realizačního týmu. Ze soboty 4. na neděli 5. července jsme společně odjeli test 500 km non-stop na trase Dobrá Voda - Halámky - Dobrá Voda, kterou jsme jeli 4x. Jeden okruh měřil 109 km s převýšením 590 m. Průměrné rychlosti jednotlivých okruhů byly postupně 29,2 km/h, 27,6 km/h, 27,1 km/h, 26 km/h. Záznam tepovek naleznete v sekci "Záznamy z Polaru". Test se jel zpočátku za velkého vedra, které vystřídalo deštivé a velmi proměnlivé počasí. Vše nakonec proběhlo k úplné spokojenosti moji i realizačního týmu. Ten tentokrát tvořili Vláďa Vebr, Pavel Herálecký a Anička Hledíková (jela s námi jeden noční okruh). Tím byla podstatná část mojí přípravy na RACE 2009 ukončena. Závěrečnou část přípravy plánuji na druhou polovinu července a bude probíhat v Novohradských horách a v pošumaví.

>...více

06. 09. 2009, 18:18:00
Jiří Hledík
<<    <  54  55  56  57  58  59  60  61  62  >    >>
Strana 60 / 62, celkem 308 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity