Aktuality

05.
srpna 2009

RACE 2009 - informace z místa startu

Včera v průběhu dne jsme přijeli do místa startu závodu, tj. do Bystřice. Jíra, Vláďa Vebr, Vláďa Koplík, Pavel Herálecký, Vojta a Jindřiška Hledíkovi jsme přijeli z Dobré Vody. Petr Bičiště přijel za námi přímo z Jičína. Do Beskyd jsme s sebou "dovezli" opravdu nevlídné počasí, ale tím jsme si nenechali zkazit naši náladu a pohodu v týmu. Ubytovali jsme se v penzionu Polanka a začli jsme s přípravou na čtvrteční start.

>...více

11. 08. 2009, 22:53:21
Jiří Hledík
04.
července 2009

Test 500 km non-stop

S ohledem na blížící se termín ultramaratonu RACE 2009 jsem se rozhodl nejet další (letos již čtvrtý) maraton série 53x11 "Beskyd tour" a na místo toho prověřit vytrvalostní schopnosti sebe i realizačního týmu. Ze soboty 4. na neděli 5. července jsme společně odjeli test 500 km non-stop na trase Dobrá Voda - Halámky - Dobrá Voda, kterou jsme jeli 4x. Jeden okruh měřil 109 km s převýšením 590 m. Průměrné rychlosti jednotlivých okruhů byly postupně 29,2 km/h, 27,6 km/h, 27,1 km/h, 26 km/h. Záznam tepovek naleznete v sekci "Záznamy z Polaru". Test se jel zpočátku za velkého vedra, které vystřídalo deštivé a velmi proměnlivé počasí. Vše nakonec proběhlo k úplné spokojenosti moji i realizačního týmu. Ten tentokrát tvořili Vláďa Vebr, Pavel Herálecký a Anička Hledíková (jela s námi jeden noční okruh). Tím byla podstatná část mojí přípravy na RACE 2009 ukončena. Závěrečnou část přípravy plánuji na druhou polovinu července a bude probíhat v Novohradských horách a v pošumaví.

>...více

06. 09. 2009, 18:18:00
Jiří Hledík
20.
června 2009

Rampušák 2009 - maraton série 53x11

Zatím posledním letošním maratonem byl Rampušákm který se již tradičně konal ve Štítech na pomezí Orlických hor. Trať byla dlouhá jen 165 km z původně plánovaných 200 s převýšením 3150 m. Jel se tentokrát za proměnlivého počasí. Skončil jsem na 8. místě v kategorii s časem 5:38:09,3. Záznam tepovky (část) viz příloha. Dalším maratonem série je Beskyd Tour za měsíc.

>...více

05. 08. 2009, 12:13:52
Jiří Hledík
13.
června 2009

Sudety Tour 2009 - maraton série 53x11

Mým druhým letošním maratonem byla Sudety Tour se startem v Teplicích nad Metují. Trať byla 166 km dlouhá s převýšením 2185 m. Jela se opět za slunečného a  větrného počasí. Právě vítr potrhal balík v první třetině závodu, ještě před prvními stoupáními. Skončil jsem na 4. místě v kategorii s časem 5:38:00,5, průměrná rychlost byla 29,5 km/h. Záznam tepovky viz příloha. I Sudety Tour mě potvrdila, že se vyplatila účast na kratších ale rychlejších závodech JAL v průběhu května.

>...více

05. 08. 2009, 12:05:10
Jiří Hledík
24.
května 2009

JAL - Milevsko

Po sobotní časovce se opět v Milevsku v rámci JAL jela silnice s hromadným startem. Trať byla 61 km dlouhá s převýšením 740 m. Skončil jsem na 6. místě v kategorii s časem 1:51:58,0. Průměrná rychlost byla 32,6 km/h (záznam tepovky viz příloha). Tímto letos čtvrtým závodem JAL jsem uzavřel trénink vysokých intenzit a dále se budu věnovat přípravě na další maratony série 53x11.