Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

28.
listopadu 2009

dos ras extreme - the result of the race

We managed to finish this year’s Race around Slovenia. The route was 1.138,6 km long with more than 14.500 meters of elevation, and we came to the finish line after 65 hours 47 minutes and 30 seconds of riding. Except the last hours, the weather conditions were perfect this year. My plan was to finish in less than 60 hours. I was doing very well during the first part of the race; I was the 34th fastest on the top of Vršič pass. However I was facing some respiration complications. Also the wind in the northeastern flat parts of Slovenia wasn’t very helpful. It started looking good again in the 10th leg. I was closing to Zvonko Hasemali but during the ascent to Vahta pass I started having some stomach problems. From that moment on the only objective was to finish the race in the time limit. I would like to congratulate Pascal Bride and Alexandr Vonbank to their excellent performance during this years RAS. Concerning Czech and Slovak riders I had two tips before the race: Richard Meleg and Sváťa Božák. Both of them proved me right and finished in less than two days. Their performance was surely on the European level. I would also like to stress out very good rides of Milan Černek, Tomáš Vitvar and Andreja Jagodič.
 
You can find Jakub Cejpek’s excellent photos from the race in our gallery. A video will be available soon.

>...více

25. 05. 2011, 20:31:55
Jiří Hledík
25.
listopadu 2009

RACE 2009 - potvrzení kvalifikace na RAAM

Začátkem října jsem obdržel od UMCA potvrzení o přidělení statutu "RAAM qualified" (viz příloha). Výsledky kvalifikačního ultramaratonu RACE 2009 byly UMCA posouzeny a kvalifikace na individuální start byla nakonec udělena jen 10 z 19 závodníků, kteří RACE 2009 dokončili...

>...více

26. 11. 2009, 00:05:08
Jiří Hledík
13.
září 2009

RACE 2009 - prezentace

Dokončil jsem prezentaci sestavenou z fotografií z celého závodu. Je připomenutím atmosféry ultramaratonu, zajímavých momentů závodu a souhrnem základní statistiky. Zkrácenou verzi najdete v sekci Prezentace.

>...více

22. 09. 2009, 18:49:49
Jiří Hledík
08.
září 2009

RACE 2009 - hodnocení závodu :

RACE 2009 se jel jako oficiální kvalifikační závod na RAAM pod hlavičkou UMCA. Pořadatelé Radek Kyselý a Petr Bezecný naplnili svoji představu o rozumném počtu startujících. Tak z Bystřice nakonec vyjelo na trať 20 závodníků ze 7 států Evropy (ČR, SR, A, SRN, P, I, SL). Na startu se sešla česká a slovenská ultramaratonská špička Josef Trchalík, Patrik Bártík a Martin Kerekeš. Za Itálii startoval Davide Frana, za Slovinsko zkušený Franci Horvát a za Rakousko mladík Hager. Jožka (2) a Patrik (3) odjeli opravdu výborný závod a byli silnou konkurencí vítězovi závodu Hagerovi. Martinovi (6) závod určitě nevyšel podle jeho představ a o čelní umístění jej připravila autonehoda jeho doprovodného týmu, která se naštěstí obešla bez újmy na zdraví. Závod se povedl i Francimu (4). Italský sympaťák Frana (8) absolvoval závod jako test před plánovaným startem na RAAM. Mně osobně velmi příjemně překvapil výkon a vystupování dvou českých borců a to Sváti Božáka (7) a Standy Prokeše (9), kteří zajeli rovněž výborně. Závod nedokončil pouze jeden závodník a to jistě o něčem svědčí. Závod se jel jako 1.ročník a pořadatelům Radkovi a Petrovi se po všech stránkách velmi povedl včetně závěrečného vyhlašování výsledků závodu ! Pro mně osobně RACE znamenal splnění kvalifikačního limitu, ale především potvrzení toho, že změna ve způsobu přípravy na závod přinesla po roce očekávaný výsledek. Změna stravování, za kterou vděčím především Petrovi Ježovi, a změna strategie závodu oproti loňské premiéře na MS na Glocknermanovi, přinesly zlepšení výkonu a průběhu závodu (toho, jak jsem se při samotném závodě cítil...). To je opravdu dobrá zpráva pro nadcházející sezónu, která bude ještě náročnější než ty dvě předchozí a bude doufám tou poslední před startem na RAAM o který v kategorii "Two Person" stále usiluji.

>...více

09. 09. 2009, 00:37:13
Jiří Hledík
06.
září 2009

RACE 2009 - záznamy z Polaru :

Z Polaru jsem připravil záznamy z jednotlivých 11 úseků ultramaratonu. Jsou k nahlédnutí v sekci "Záznamy z Polaru". Je na nich zaznamenán průběh tepové frekvence, profil trati jednotlivých úseků závodu, rychlost a časové údaje včetně délky přestávky na konci každého úseku. Záznam "tepovky" ze závodu (samozřejmě, že i z tréninku...) je pro mne vždy zajímavý a cenný údaj. Hodně prozradí o mém výkonu a pomůže mně rozebrat se tím, co nebylo podle mých představ dobře, umožní mně zjistit kde jsou ve výkonu rezervy a kde se můžu posunout příště dál. To samozřejmě platí i o záznamech z tohoto ultramaratonu. Záznamy z prostřední části ultramaratonu ukazují, že profil střední části závodu, ve které jsme přejížděli Vysoké a Nizké Tatry, byl hodně vrchařský a dobře prověřil síly všech závodníků. Přejezd Vysokých Tater vedl po části trati maratonu "Okolo Vysokých Tater", který se pořádá jako mistrovství střední Evropy v silničním maratonu (jel jsem 4 ročníky tohoto závodu...). Přiznám se, že jízda pod vrcholky Lomničáku, Gerlachu, Východní Vysoké a Kriváně mě vždy něčím nadchne a rád se sem vracím.  

>...více

06. 09. 2009, 11:52:28
Jiří Hledík
<<    <  60  61  62  63  64  >    >>
Strana 61 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity