Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

10.
března 2016

Ve dvou se trénuje líp!

... známé české přísloví platí pro moje společné tréninky s Jakubem dvojnásob. Pár dní po sobotním zimním tréninku a dalších hodinách na trenažeru jsme dnes vyrazili znovu. Přidali jsme kilometry i čas v sedle. Zvolili jsme si opět Třeboňsko, kde jsme lítali po rovinách v lesích a později v podhůří Novohradek. Dopřál jsem si opravdový luxus a uprostřed týdne trénoval a k tomu ještě za pěkného slunečního dne, i když ještě za stále zimních teplot. Odjeto 143 kilometrů, 5,5 hodiny v sedle a hezký pocit ze společné jízdy. A znovu jsme si stihli povídat, tentokrát o Jakubově novém projektu, proč ho to táhne zase na Nový Zéland, o lavinovém nebezpečí a tragédiích v Alpách a taky trochu plánovali další společný trénink a testy v rámci přípravy na RAI. Takže když vše dobře dopadne, pojedeme spolu v březnu ještě 8 nebo 12 hodinovku a „cestu za posledním sněhem“ na Filipovu huť na Šumavu. A už se tréninky začnou pěkně prodlužovat za hranici 200 kiláků. Měli byste vidět, jak to Jakubovi jezdí, paráda, Kubo!

>...více

14. 01. 2017, 11:04:39
Jiří Hledík
05.
března 2016

Trénink s Jakubem

Dnes mě Jakub vysvobodil ze stereotypů tréninku na trenažeru v garáži a vyrazili jsme spolu po dlouhé době na společný trénink. Kam jinam než do Novohradských hor. Pěkné počasí nám bylo příslibem na pár hodin v sedle na sluníčku. Ale hned po vyjetí třebotovického stoupání jsme jeli proti slušnému větru, který nás provázel do Třeboně a přes Jiříkovo údolí až do Nových hradů. S přibývající výškou na silnicích přibýval tradiční zimní bordel a ve stoupání na Hojnou vodu nechyběl ani sníh. Točili jsme v Pohorské Vsi. Cestou jsme si stihli povídat o Jakubových výstupech na Alpské „4000“, o blížící se Vojtově svatbě, a tak nám 5 hodin rychle uteklo a mezitím jsme dali 130 kilometrů a přeskákali jsme 1.750 metrů převýšení. Díky Jakube za pohodový trénink a už teď se těším na další společný švih před blížícím se Race Across Italy. Fotky z tréninku jsou v Galerii ZDE. Stojí zato se podívat na Jakubův článek a fotky na webu ZDE.

>...více

06. 03. 2016, 11:08:01
Jiří Hledík
23.
ledna 2016

křest knihy honzy bicka

Dnes v Kadani pořádá Nela Bicková křest knihy zesnulého Honzy Bicka „Moje cesta na kole dětem“. Honzu jsem měl možnost poznat jen velmi krátce. Přesto mě zaujal a předal mně nepsaný vzkaz. Jaký? Honza mnohé z nás oslovil tím, jak byl statečný, ryzí a upřímný. Všiml jsem si, jak dokázal lidi „číst“ a vidět až do jejich duše, jakoby uměl člověka prosvítit jak rentgenová lampa. Ze všeho nejvíc mě oslovila jeho vášeň a chuť žít život naplno. Ano, ta jeho vášeň. To je pro mne ten vzkaz. Čtu jej tak, že žít bez ní je jako bych tu nebyl. Teprve vášeň pro něco a pro někoho a energie, která z ní vyvěrá, dává životu ten pravý smysl. A to budu, Honzo, šířit dál! Knížka stojí za to - je to zpověď člověka, který miloval život, rodinu a kolo. Dává nám možnost si připomenout co jsou ty pravé hodnoty kvůli kterým má smysl tady být. Jejím zakoupením podpoříte Nadační fond Klíček a tím pomůžete vážně a nevyléčitelně nemocným dětem v hospici v Malejovicích. Zdravím všechny do Kadaně a přeji vám krásný zážitek z dnešního setkání.

>...více

23. 01. 2016, 10:53:04
Jiří Hledík
09.
ledna 2016
09. 01. 2016, 18:02:01
Jiří Hledík
07.
prosince 2015

sezóna 2016 začala, pokračujeme v závodech umca

Po říjnových zdravotních prohlídkách a soustředění CUT padlo rozhodnutí vrátit se po roční vynucené přestávce na ultramaratonské tratě série UMCA. Co se týče zdravotního stavu, nebylo to jednoduché rozhodování, všechno není tak, jak by Jíra potřeboval. Ale v otázce jaké závody pojedeme, jsme se rozhodnuli rychle, protože už jsme měli předem vybráno. Zkrátka příští sezóna bude pro Jíru a CUT „Italian Job“! Všichni se už těšíme na zcela nové ultramaratony, prostředí, pořadatele a tratě, které na nás čekají v Itálii. Jíra má tedy jasný cíl. Nové výzvy jsou společně s charitativním projektem nový live motiv a tak se systematický trénink rozběhl naplno. Po roční přestávce je začátek složitější. Situaci si Jíra zkomplikoval také pádem na koloběžce na konci září, ale díky 8 týdennímu léčení poškozené šlachy v levém rameni u MUDr. Barny se zase vše vrací do normálu. Týden po týdnu se tělo zvedá, už není kam couvnout. Naštěstí se v práci podmínky také lepší a času je alespoň tolik, aby mohl být Jíra minimálně 4x za týden na kole a k tomu si přidal posilovnu a rehabilitaci. Tak jdeme na to!

>...více

07. 12. 2015, 19:51:43
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 7 / 62, celkem 307 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity