Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

31.
března 2016

test "8 hodin na Hlincově hoře"

Před odjezdem do Jeseníků na kemp k Pavlovi na Orbeu jsem ještě stihnul odjet tradiční nonstop test na Hlincově hoře. Po dohodě s Jakubem mi opět dělal sparingpartnera a tak to byl pro nás v březnu 3. společný trénink. Počasí nám nemohl vyjít lépe! Trať jsme jeli na obvyklém okruhu přes Hlincovu horu jako všechny předchozí testy v minulých letech. Cíl byl odjet minimálně deset 20 kilometrových okruhů s převýšením cca 250 metrů a pokud to zvládneme dříve než za 8 hodin, tak k tomu ještě nějaký kilásek přidat. A tak jsme za 8 hodin a 13 minut odjeli celkově 223 kilometrů a nastoupali jsme 2.545 m.p. Tentokrát žádná podpora na trati, ale všechno pěkně na zádech v batohu (traťovky, banány, pití, foťáky, …) – zkrátka slušná přídavná zátěž na našich bedrech nám to trochu znesnadnila. I přesto, hlavně díky Jakubovi a jeho výborné fyzičce i díky pěknému počasí, jsme odjeli slušný tréninkový průměr. Díky Jakube, opět to byl s Tebou parádní trénink!

>...více

14. 01. 2017, 11:25:02
Jiří Hledík
10.
března 2016

Ve dvou se trénuje líp!

... známé české přísloví platí pro moje společné tréninky s Jakubem dvojnásob. Pár dní po sobotním zimním tréninku a dalších hodinách na trenažeru jsme dnes vyrazili znovu. Přidali jsme kilometry i čas v sedle. Zvolili jsme si opět Třeboňsko, kde jsme lítali po rovinách v lesích a později v podhůří Novohradek. Dopřál jsem si opravdový luxus a uprostřed týdne trénoval a k tomu ještě za pěkného slunečního dne, i když ještě za stále zimních teplot. Odjeto 143 kilometrů, 5,5 hodiny v sedle a hezký pocit ze společné jízdy. A znovu jsme si stihli povídat, tentokrát o Jakubově novém projektu, proč ho to táhne zase na Nový Zéland, o lavinovém nebezpečí a tragédiích v Alpách a taky trochu plánovali další společný trénink a testy v rámci přípravy na RAI. Takže když vše dobře dopadne, pojedeme spolu v březnu ještě 8 nebo 12 hodinovku a „cestu za posledním sněhem“ na Filipovu huť na Šumavu. A už se tréninky začnou pěkně prodlužovat za hranici 200 kiláků. Měli byste vidět, jak to Jakubovi jezdí, paráda, Kubo!

>...více

14. 01. 2017, 11:04:39
Jiří Hledík
05.
března 2016

Trénink s Jakubem

Dnes mě Jakub vysvobodil ze stereotypů tréninku na trenažeru v garáži a vyrazili jsme spolu po dlouhé době na společný trénink. Kam jinam než do Novohradských hor. Pěkné počasí nám bylo příslibem na pár hodin v sedle na sluníčku. Ale hned po vyjetí třebotovického stoupání jsme jeli proti slušnému větru, který nás provázel do Třeboně a přes Jiříkovo údolí až do Nových hradů. S přibývající výškou na silnicích přibýval tradiční zimní bordel a ve stoupání na Hojnou vodu nechyběl ani sníh. Točili jsme v Pohorské Vsi. Cestou jsme si stihli povídat o Jakubových výstupech na Alpské „4000“, o blížící se Vojtově svatbě, a tak nám 5 hodin rychle uteklo a mezitím jsme dali 130 kilometrů a přeskákali jsme 1.750 metrů převýšení. Díky Jakube za pohodový trénink a už teď se těším na další společný švih před blížícím se Race Across Italy. Fotky z tréninku jsou v Galerii ZDE. Stojí zato se podívat na Jakubův článek a fotky na webu ZDE.

>...více

06. 03. 2016, 11:08:01
Jiří Hledík
23.
ledna 2016

křest knihy honzy bicka

Dnes v Kadani pořádá Nela Bicková křest knihy zesnulého Honzy Bicka „Moje cesta na kole dětem“. Honzu jsem měl možnost poznat jen velmi krátce. Přesto mě zaujal a předal mně nepsaný vzkaz. Jaký? Honza mnohé z nás oslovil tím, jak byl statečný, ryzí a upřímný. Všiml jsem si, jak dokázal lidi „číst“ a vidět až do jejich duše, jakoby uměl člověka prosvítit jak rentgenová lampa. Ze všeho nejvíc mě oslovila jeho vášeň a chuť žít život naplno. Ano, ta jeho vášeň. To je pro mne ten vzkaz. Čtu jej tak, že žít bez ní je jako bych tu nebyl. Teprve vášeň pro něco a pro někoho a energie, která z ní vyvěrá, dává životu ten pravý smysl. A to budu, Honzo, šířit dál! Knížka stojí za to - je to zpověď člověka, který miloval život, rodinu a kolo. Dává nám možnost si připomenout co jsou ty pravé hodnoty kvůli kterým má smysl tady být. Jejím zakoupením podpoříte Nadační fond Klíček a tím pomůžete vážně a nevyléčitelně nemocným dětem v hospici v Malejovicích. Zdravím všechny do Kadaně a přeji vám krásný zážitek z dnešního setkání.

>...více

23. 01. 2016, 10:53:04
Jiří Hledík
09.
ledna 2016
09. 01. 2016, 18:02:01
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 7 / 62, celkem 308 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity