Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

27.
června 2016

rekordy a vítězství nepatří jen mladým

Že rekordy a vítězství nepatří jen mladým, tak o tom nás, starší ultramaratonce, opět přesvědčila legenda RAAM Američanka Seana Hogan. Ve svých 57 letech vytvořila na letošním RAAM další ženský rekord, tentokráte v kategorii Solo Female 50-59. Co jiného k tomu říci než vyjádřit velký respekt a úctu k takovým výkonům. Jen málo kdo ví, jak je to v těchto letech těžké. Seana se po letošním RAAM stala zároveň nejstarší ženou na světě, která RAAM dokončila v časovém limitu. A to, že se stala již 7x vítězkou RAAM, nemá v historii tohoto nejdelšího ultramaratonu na světě obdoby. Přitom mezi jejím předposledním (1998) a posledním (2016) vítězstvím je časové rozmezí 16 let !!! Její výkon je tou nejlepší zprávou všem, kteří se i přes svůj pokročilý věk nechtějí cítit staří a bez motivace. K takové životní cestě a filosofii se rozhodně připojuji...

>...více

14. 01. 2017, 12:39:20
Jiří Hledík
14.
června 2016

setkání ve favoritu

S Jardou Hrubým jsem se setkal ve značkové prodejně FAVORITU v Praze. Konstruktér mých závodních kol mi vyšel vstříc a pomůže kolům zničeným na RAIt letos v dubnu zase vdechnout život. Schůzku jsme si dali právě v této prodejně, protože Jarda pro FAVORIT začal pracovat. Byl to pro mne zážitek vidět na vlastní oči, že tahle "srdcovka" znovu žije a jede, a že je u toho někdo, kdo konstrukci rámů, stavbě kol a vývoji technologií tohoto oboru více než rozumí a kterého si osobně moc vážím. To byl od Favoritu opravdu majstr štyk pozvat ho ke spolupráci! Moc tomuto spojení fandím a Jardovi jsem vděčný za jeho pomoc. Taky jsem byl mile překvapený, jak se ke mně v prodejně hlásili a jak to anoncovali na FB.

>...více

14. 01. 2017, 12:17:56
Jiří Hledík
12.
června 2016

vzpomínka na Honzu bicka

Na pozvání Nely jsme dnes jeli do Úhošťan u Kadaně, abychom si přišli zavzpomínat na našeho kamaráda Honzu Bicka. Moc rádi jsme se stali součástí vyplnění jeho přání a společně s Nelou, Honzíčkem, jejich příbuznými a přáteli vystoupili do místa, „kde si pohrává s větrem“ (jak píše Nela…). Teprve na místě jsme si uvědomili, jak úžasnou atmosféru a energii to místo má a s jakým citem bylo vybráno. Z dalekého Valašska neváhali přijet Sváťa Božák s Lenkou a Ondrou. Na místo srazu také přijeli z Klášterce nad Ohří i někteří účastníci cyklistické akce „Na kole dětem“. Společně jsme vystoupili na stolovou horu Úhošť a prošli se po jejím vrcholovém plató. Nikomu z nás nevadil déšť, který přestal teprve na západním ostrohu stolové hory tam, kde stojí bájná socha Herberta Kiszy, a kde jsme se všichni zastavili a alespoň na chvíli jsme byly ve vzpomínkách s Honzu. Nelo, moc Ti děkujeme za pozvání a možnost být s vámi.

>...více

14. 01. 2017, 12:29:32
Jiří Hledík
22.
dubna 2016

race across italy - nakonec nestartujeme!

Během posledních dvou dnů se stalo něco, co jsem si ani ve snu nedokázal nikdy představit. Ve středu jsme po 1200 kilometrech dorazili do místa startu a cíle RAIt do Silvi. Tam nás místo odpočinku a pohody na terase bungalovu čekala fatální minela a ztráta obou silniček. Když jsem před pár lety viděl na youtube videa, jak auta se střešními nosiči plných kol vjíždí do garáží, podjezdů, průjezdů, … a jaký je z toho výsledek, nevěřícně jsem kroutil hlavou a byl jsem si naprosto jist, že se mi taková věc nikdy (!!!) nemůže přihodit. V Silvi se to stalo bohužel i nám. Už jenom pár stovek metrů nás dělilo od ubytování a na ulici Dante Alighieri při průjezdu pod železničním viaduktem se během vteřiny o všem rozhodlo. Ozvaly se 2 rány a v nás by se krve nedořezal. Vystřelíme z auta a vidíme na silnici za námi tu spoušť. Je „dobojováno“. Tma před očima, těžko popsat co člověk v tu chvíli cítil, když se díval na obě poškozené silničky. Škoda je velká, na startu budeme chybět. Ze Silvi odjíždíme domů druhý den ráno poté, co vše hlásíme pořadateli závodu. Osud ale člověk nepřetlačí a tak netrvá dlouho a pomáháme si na to rychle zapomenout. Závod je ztracen, teď už jen bilancujeme ztráty, jednáme s pojišťovnou. Na druhou stranu ale všichni víme, že je třeba koukat na to co je před námi, vždyť sezóna teprve začíná a v Itálii máme ještě jeden job. Takže s RAIt se loučím lehce nostalgickou připomínkou startovní listiny v předvečer startu (na aktuálním „track list“ už moje jméno není uvedeno).

>...více

14. 01. 2017, 11:57:32
Jiří Hledík
10.
dubna 2016

orbea - lidé a artefakty které mám rád

S Orbeou, podobně jako to bylo na Svornosti, je spojeno kamarádství, přátelství a setkávání lidí kolem kol, běžek a horských túr, pro které jsou zde výborné podmínky. Ráz chaty také tvoří artefakty, které Pavel cíleně sbírá a dává je na ta správná místa, kde vyniknou. Ze všeho nejvíce se na tom podílela ruka řezbáře Tondy Vernera – legendy horské služby z Lipové-lázně. „Čibuk“, jak Tondovi říkají jeho kamarádi a přátelé, mnoho let řeže a dlátem sochá v lipovém dřevě a špalcích dárky pro kamarády a známe pro radost. Tonda je také nepřeberná studnice historek a příběhů z tohoto kraje. Každé setkání s ním něčím překvapí. Nebylo tomu jinak ani tentokrát, kdy jsme se zase po dlouhé době znovu viděli.

>...více

14. 01. 2017, 11:41:38
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >    >>
Strana 8 / 64, celkem 319 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity