Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Aktuality

17.
června 2015

sezona 2015 bude, ale jinak...

V únoru jsem avizoval, že se moje 8. ultramaratonská sezóna nevyvíjí vůbec dobře. Ani následující měsíce to nebylo v práci lepší a hektické období pokračuje. Přesto jsem se rozhodnul sezónu zcela neodpískat. Přijal jsem nabídku účastnit se závodu „Opel Handy Cyklo Maraton“, který je projektem sdružení Cesta za snem, o.s.. Tento závod integruje handicapované a nehandicapované lidi v jeden fungující tým, který usiluje o překonání tratě 2.222 kilometrů dlouhé v časovém limitu 111 hodin. Tuto nabídku jsem dostal od Josefa Zimovčáka a měli bychom se jej účastnit v týmu pojišťovny MetFife společně i se Sváťou Božákem. Závod se pojede v termínu od 28.7. do 1.8.2015 a jeho trasa vede okolo bývalé Československé republiky. Nepojedu tedy žádný ze dvou původně plánovaných ultramaratonů, ale pomůžu v týmu MetLife vybranému handbikerovi na cestě za jeho snem. K tomu ještě plánuji start ve 24 hodinovce (dvojice či jednotlivci) v Lichnově a ve 24 hodinovce v Ostravě (koloběžka). Přál bych si, aby to bylo správné rozhodnutí a aby se na konci této sezóny moje forma posunula na takovou úroveň, abych mohl se svým týmem v následujícím roce nastoupit na ultramaratonské tratě v kategoriích „solo“

>...více

17. 06. 2015, 21:23:04
Jiří Hledík
21.
března 2015

film o rai 2014

Film Jakuba Cejpka „Tough business“ o vystoupení Jíry a CUT týmu na ME v ultramaratonu Race Around Ireland je tady! Je tentokráte více laděný na dokumentování prostředí, ve kterém se tento, jak říká pořadatel závodu, nejdrsnější silniční ultramaraton světa, jede. RAI je úžasná výzva pro všechny ultramaratonce nejenom co se týče obtížnosti, ale i unikátního prostředí, ve kterém se závod jede. Na film jsou moc pěkné odezvy v zahraničí jak u samotného pořadatele RAI, tak i u řady ultramaratonců, kteří v minulosti RAI absolvovali. Jsem moc rád, že díky sdílení tohoto filmu se šíří povědomí o silničních ultramaratonech světové série. Věřím, že v někom z Čech či Slovenska film probudí touhu nás následovat. Stojí za to si film prohlédnout a sdílet (na závěr připojuji vzpomínkovou fotku s Jakubem...). Film je uložený v Galerii.

>...více

21. 03. 2015, 18:38:15
Jiří Hledík
14.
února 2015

8. ultramaratónská sezóna - bude v roce 2015?

Polovina února je tady a obvykle touto dobou mám 2,5 měsíce zimní přípravy za sebou. Bohužel letošní sezónu je to úplně jinak, pokud vůbec nějaká sezóna letos bude! Zatím jsem ještě s tréninkem nezačal a víkendovými fártleky a trenažerem se jen tak tak udržuji. Zkrátka setrvalý stav, nadváha, žádný systematický trénink! Za vším je moje práce, kde se teď tavíme se změnami, které nás dohonily. Přiznám se, že jsem jim šel naproti, protože mě to, co bych měl teď dělat, opravdu netěší a hlavně nenaplňuje a nedává mně smysl. Zkrátka i v práci potřebuji mít před sebou velkou výzvu, kterou jsem našel jinde. Takže plánované, v pořadí moje již 3. mistrovství světa GLOCKNERMAN v červnu, jsem už musel z plánu definitivně vypustit. Stále však žije naděje na nádherný ultramaraton, který jsem v Evropě ještě nikdy nejel. Do začátku září je ještě 6 měsíců, a pokud v práci to podstatné pořeším do konce února, v březnu se ke kolu vrátím. Už mi hodně chybí.

>...více

14. 02. 2015, 13:45:10
Jiří Hledík
21.
prosince 2014

kalendář a plakát na rok 2015

Díky našemu fotografovi a kameramanovi Jakubovi Cejpkovi je na světě další, v pořadí již 5. kalendář a plakát. Dokumentují uplynulou sezónu a Jakub k tomu využil fotografie z Race Around Ireland 2014. I tentokrát se Jakubovi moc povedly – posuďte sami, webovská verze kalendáře je uložena ZDE a plakátu ZDE. A protože sezóna 2014 již definitivně skončila, doplnili jsme do sekce Propagace také upomínku na tuto sezónu. Práce Jakuba v roli fotografa a kameramana je pro propagaci dění v CUT a samotného ultracyclingu moc důležitá. Jeho fotografie a videa se pravidelně objevují v průběhu sezóny v galerii i ve videotéce na našem webu, ale i na facebooku CUT. Díky Jakube, výborná práce!

>...více

21. 12. 2014, 08:49:29
Jiří Hledík
07.
prosince 2014

úspěch jakuba cejpka na XII. MFOF

Zkrácená verze filmu Jakuba „The Art of suffering“ z RAAM 2012 získala na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů v kategorii „Dobrodružný a extrémní sportovní film“ krásnou cenu – 2. místo! Gratulujeme, Jakube!!! Film v této kategorii soutěžil mezi 22 snímky (ZDE) a porota jej vybrala mezi 5 nejlepších a nakonec ocenila 2. místem. Skvělá zpráva i pro celý CUT tým a všechny aktéry Race Across America 2012. Film se promítal celkem 12 krát (Liberec, Tábor, Ostrava, Děčín, Jablunkov, Frenštát pod Radhoštěm, Zlín, Šenov, Valašské Meziříčí, Frýdek-Místek, Spálené Poříčí, Praha). Protože Jakub s Dančou jsou stále ještě v Argentině, kde společně vylezli na druhý nejvyšší vrchol západní polokoule (!), cenu mu převzal Jíra doprovázen Jindřiškou a Vojtou. Závěrečné vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v kině Lucerna v Praze. Momentky z vyhlášení najdete ve v Galerii ZDE. Díky Jakube za skvělou propagaci ultracyclingu! Už teď se všichni těšíme na další Tvoje filmy a fotky. Celý film v nezkrácené verzi můžete najít ZDE.

>...více

08. 12. 2014, 20:29:20
Jiří Hledík
<<    <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  >    >>
Strana 9 / 62, celkem 307 záznamů

 

Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo Bike store

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity