Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Náš cíl

"Ultracycling for charity" - podporujeme dobrou věc

Motto: „Nežijeme z věcí, ale z jejich smyslu“ (Saint Antoine De Exupéry)
 
Naše občanské sdružení se rozhodlo podporovat sdružení ASISTENCE, které poskytuje asistenční službu tělesně postiženým.
 
Tato iniciativa se začala rodit po mém návratu z Race Across America 2012. Když jsem odjížděl do Prahy na pozvání Lucie Výborné na rozhovor v pořadu „Host Radiožurnálu“, v hlavě se mi stále honil obsah zprávy v Knize návštěv na našem webu. Ta zpráva nebyla vůbec pěkná, ale nesla v sobě pro mne určité poselství. Teprve rozhovor s Lucií mi pomohl to poselství rozklíčovat. Snažit se být někomu a něčemu prospěšný a ne si jenom jezdit po závodech světové ultramaratonské série – to měla být ta cesta za novým smyslem našich sportovních aktivit.
 
A tak, aby to naše ježdění po těchto závodech mělo větší smysl, rozhodli jsme se být alespoň trochu svému okolí užiteční. Přestali jsme jenom brát, ale začali jsme i trochu dávat. Neplníme si tak jen svoje přání a sny, ale snažíme se pomáhat těm, kterým jejich plány a sny změnil možná nějaký osudový okamžik a potřebují alespoň do začátku pomoci.
 
A tak ještě na podzim roku 2012 jsme uspořádali veřejnou přednášku, besedu a promítání o ultracyclingu a našem vystoupení na RAAM 2012. Hned napoprvé se nám podařilo zaplnit českobudějovické kino Kotva do posledního místa a vybrali jsme první finanční obnos 12.842,- Kč. Ten jsme zaslali na ASISTENCI o. s., kterou nám doporučila právě Lucka Výborná. V tu dobu jsem ještě nevěděl, zda se po neúspěchu na RAAM 2012 na tratě světových ultramaratonů vrátím. Netrvalo dlouho a padlo rozhodnutí pokračovat. Nastartovali jsme náš druhý Projekt RAAM 2017, odjeli jsme dobrou sezónu 2013 a pokračujeme dál. A s tím přišla myšlenka pokračovat v podpoře ASISTENCE o. s. dál. Ne jen jednorázově, ale systematicky a cíleně se tomu věnovat vedle naší závodní činnosti. A tak vzniká myšlenka dělat ultracycling pro dobrou věc – „Ultracycling for Charity“.
 
Jsem cyklista – ultramaratonec amatér bez profesionálního zázemí. Mně a celému týmu však velmi pomáhají naši sponzoři krýt nemalé částky spojené se závody a s náročnou přípravou. Část nákladů musím krýt i z rodinného rozpočtu, ale na „Ultracycling for Charity“ chci vydělat jen a pouze ultracyclingem. Po skončení sezóny 2013 jsem opět vyrazil na turné přednášek a při jedné z nich jsem se setkal s fundraiserem ASISTENCE o. s. Tomášem Moravcem. Od tohoto okamžiku jsem byl rozhodnut, že náš Projekt RAAM 2017 spojíme s pomocí tam, kde je to zapotřebí. Prostředky, které jsme zaslali, zasíláme a budeme zasílat, mají svůj původ především v naší přednáškové činnosti o ultracyclingu. Dali jsme si za cíl touto činností získat do konce našeho Projektu pro ASISTENCI alespoň 200.000,- Kč, které nepůjdou do rozpočtu CUT na financování našich závodů, ale podpoří dobrou věc.
 
Držte nám, prosím, palce, ať se nám to podaří.
Jíra a tým CUT
03. 02. 2014, 19:47:36
Jiří Hledík
Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity