Jiří Hledík Ultracycling
česky česky    English English

Realizační tým

Ultramaratonec není na trati sám...

Realizační tým je pro ultramaratonce naprosto nezbytnou součástí všech jeho ultramaratonů! Vybrat si členy týmu, sestavit tým, najít pro každého správnou roli a udržet tým několik sezón dostatečně motivovaný a výkonný není vůbec jednoduchá záležitost. Vše, co každý v týmu dělá a podstupuje, probíhá na základě jejich dobrovolnosti a ochotě tomu věnovat nemalou část svého volna, dovolených, fyzických a psychických sil.

Práce týmu začíná daleko dřív, než závodník vyjede na trať. V této fázi tým pomáhá s přípravou logistiky závodu (přihlášení, ubytování, doprava, plán závodu) a se zajišťováním materiálu, vybavení a důležitých formalit i nezbytné ekonomické agendy. V průběhu konání samotného závodu komunikuje s pořadateli závodu, řídí doprovodné vozy, naviguje a zajišťuje všechny potřeby ultramaratonce (jídlo, pití, suplementy, oblečení, masáž, ošetření…), servis kol, focení a nezbytnou morální podporu i hecování. Vše, co tým dělá pro závodníka, probíhá po trase závodu za každého počasí a v každou denní a noční dobu. Často několik dní a nocí nonstop.

To, jak závod probíhá, je velmi závislé i na složení a fungování týmu, na jeho zkušenosti a sehranosti a také na jeho odolnosti vůči stresovým situacím. Ty se obvykle vyskytnou s přibývajícím fyzickým a psychickým vypětím závodníka. Po pravdě řečeno ultramaraton prověří doslova všechny, nejenom samotného závodníka. Při takových závodech se opravdu „láme chleba“ – poznáváme sami sebe, svoje hranice a meze, ale i to jak se chováme k druhým a kým vlastně doopravdy jsme.

Začali jsme prakticky z ničeho a za krátkou dobu jsme odjeli dobré závody a společně jsme toho hodně zajímavého zažili i dokázali. To nejdůležitější, co ultramaratonec pro své závody potřebuje, máme. Společně jsme vytvořili silný a sehraný tým, který ví, co ultramaratonec během testů a závodu potřebuje! Máme partu zapálených nadšenců a srdcařů, kteří i přes svůj amatérský status podávají mnohdy profesionální výkony.  Jenom poctivý a tvrdý trénink a dobrá životospráva ultramaratonce na start těch nejtěžších vytrvalostních závodů planety nepřivede. Cesta vede přes výborně sehraný tým kamarádů, přátel a blízkých, kteří jsou tomu ochotni obětovat hodně ze svého vlastního života.

realizační tým pro sezónu 2014

V této sezóně nás čekají 2 ultramaratony. TOP závod jsme si zvolili RAI (Race Around Irelend), kde budeme startovat jako první Češi v jeho historii. Je to další závod přes 2150 kilometrů a vedle RAA EXTREME patří k tomu nejtěžšímu co se na "starém kontinentu" jezdí. UMCA letošní ročník vyhlásila jako oficiální mistrovství Evropy v silničním ultramaratonu! Jako přípravu na tento závod pojedeme DOS RAS EXTREME. Tentokrát však bude Jíra startovat ve dvojici se Štěpánem Kavanem a závod pojedou společně jako dvoučlenný tým. Pro Jíru to bude výborný trénink a prověrka jak je na tom po zimní přípravě a pomůže mu to dostat se do závodního tempa a zároveň pošetřit síly na RAI. Pro Štěpána to pak bude první zkušenost s "ultra" a příležitost najít odpověď na to, zda se tomu bude věnovat dál i jako solo jezdec. Osvědčenou sestavu CUT týmu z předchozích sezón jsme letos doplnili o nováčka Láďu Čeledu ("Čolka") -bližší informace o týmu  najdete v sekci 2014, kde je rovněž ke zhlédnutí celá prezentace o všech jeho členech.

 

26. 05. 2018, 10:09:35
Jiří Hledík
Ultracycling for Charity

Sponzoři

Hlavní sponzoři:

Atexsport Tufo

Mediální partneři:

Český rozhlas Radiožurnál Český rozhlas České Budějovice Český rozhlas Hradec Králové Česká televize

Jsem členem Czech
ultracycling team

CUT RAAM CUT RAAM

Podporujeme Asistenci O.P.S.

Ultracycling for Charity